| Unique a întrebat:

Cred ca cu totii ne intrebam in mintiile noastre daca chiar in 2012 va fi sfarsitul lumii, nu-i asa? Voi va-ti intrebat vreodata? Eu nu stiu ce sa zic, spun doar ca NU CRED in asa ceva! Voi credeti? Eu cred doar in Bunul Dumnezeu care ne vegheaza, si cred doar atunci cand va spune el :Vine sfarsitul lumii! Asa ar fi normal! Nimeni nu are de unde stii acest lucru! Nimeni nu e atat de inteligent incat sa stie astfel de lucru.Nimeni nu conduce acest stat sub mana decat Dumnezeu, doar El stie acest lucru. sfarsitul lumii va veni doar cand decide El decide totul in lumea asta, in tot Universul asta cat este el de mare, vi se pare bine acest lucru? Mie DA! acum astept si parerile voastre decisive! Funda

Răspuns Câştigător
| rockaholic a răspuns:

NUmai Dumnezeu decide.

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu inteleg de ce neaparat 2012.Ca suna mai frumos sau cum? A, ca asa a zis Nostradamus...acel Nostradamus care a murit acum sute de ani, care s-a dovedit stiintific ca 80% din prezicerile lui erau eronoate. Oamenii cauta in scrierile lui semnele sfarsitului lumii.Si cand te gandesti ca totul e doar o buna strategie de manipulare a maselorno talkingViva America! De acolo a venit si va veni mereu potopul manipularilor bancare si socialewinking

| happy_7964 a răspuns:

Asa cum nimeni nu stie cand a fost inceputul, nimeni nu poate sti nici cand va fi sfarsitul. Pana vine sfarsitul lumii o sa ne omoram unii pe altii, iar daca mai continuam asa peste 10 ani tot ce mai ramane din planeta asta va fi praful.Deci poti crede ca sfarsitul deja a inceput. Dumnezeu va decide si cand se va termina de tot.

| Madalina1455684 a răspuns:

Mie mi se pare sincer o prostie.Toata lumea comenteaza aiurea. Sfarsitul poate sa vina si in ceasul urmator.Noi stim ca vine? Evident ca nu.Si sa nu m-ai astepte pana in 2012. Poate sa vina peste 5-10-30-100-500-1000 de ani si m-ai multi.Deci in concluzie noi suntem doar niste prafuri care se dizolva in apa celor ce fac experimente pe noiwinking. Trebuie sa fim tari si sa le aratam celor cu experimentele ca nu punem "botu" la toate prostiile lor.
Ciaoo

| catty443 a răspuns:

Nu cred, sfarsitu` vine cand vrea, la ce ora vrea, in ce zi vrea, nimeni n`o sa stie nimic, pana cand nu se intampla ceva.sunt doar aberatii.
si da, doar Dumnezeu stie cand va fi aces sfarsit.nu toti desteptii care comenteaa aiurea. funda?puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai mai, nu stim nici pina miine...