| Simpluuu a întrebat:

Eu nu cred ca va veni sfarsitul lumii in 2012! De ce as crede dupa ce sa prezis acelasi lucru si in 2011 si in 2000 si in multi ani!? Voi credeti ca aceasta va fi ultima iarna? Vor fi ultimele sarbatori de iarna pertrecute in familie? Eu una nu! Daca va fi " sfarsitul lumii" sa speram ca ne vom intalni cu totii langa Domnul Dumnezeu si toti sfintii. fiti credinciosi oameni de orice natie si religie! credeti in Domnul caci daca vom crede el sigur ca NU NE VA PARASI!

Răspuns Câştigător
| Crystynyk1 a răspuns:

Nu cred...Nimeni,absolut nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii.Doar Dumnezeu.Si eu eram terorizata de acest lucru,dar mi-am mai revenit.Orice lucru inceput are si un sfaarsit. Sfarsitul lumii va veni, dar nu cand zic unii. Daca observi, din ce in ce mai multe semne se arata...

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu conteaza cand va veni sfarsitul.Trebuie ca noi sa fim pregatiti in sensul acesta.Sa fim impacati cu Dumnezeu prin jertfa Domnului Isus.
http://www.youtube.com/watch?v=PchdK2TOT9w

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt de acord cu tine, Dumnezeu este pretutindeni.
Pa, pa.

| iEmonel a răspuns:

Sfarsitul Lumii vine cand zic eu. Nu mai crede toate ca*aturile astea de preziceri.

| mona a răspuns:

Nimeni nu va sti cand e sfarsitu lumii, poate fi maine, poate fi peste 100 de ani,multi ca sa fie in centru atentiei,,prevad,, sfarsitu, pana acum de cate ori trebuia sa vina sfarsitu daca ne luam dupa ei?

| pepy63 a răspuns:

Daca ai citit biblia si sper ca ai citit,mai ales Noul Testament, cand Domnul Nostru Iisus hristos spune ca vor fi multi prooroci mincinosi, si ca sfarsitul lumii nici Fiul nu va sti cand va fi, numai tatal ceresc va sti acest lucru cand va fi.Asa ca sa-i lasam pe astia care vor sa-si faca publicitate in plata Domnului

| ɹǝʞoſ a răspuns:

Nu stiu daca va veni sau nu ca nu scrie Dumnezeu pe mine dar cert e ca chiar daca nu va veni tot am sa petrec cat mai bine ca daca va veni, totusi sa stiu ca ultima zi am petrecuta bine laughing.

| MissSunshine94 a răspuns:

Stii,multi colegi de ai mei...sunt de acord cu afirmatia ca in 2012 va fi sfirsitul lumii, insa eu nu sunt de aceeasi parere.Caci dupa cum stim din legende,chiar si din aceeasi BIblie,Terra nu a fost construita intr-o zi,si fiti siguri caci nici sfirsiutl nu va fi intr-o zi! Da, e adevarat ca in ultimii ani se intimpla tot mai multe catastrofe in tot coltul planetei, dar totusi asta nu ne demonstreaza deocamdata nimic!

| Manticore a răspuns:

E o aiureala dezvoltata de multi prosti dar si pentu motive financiare. Exemplu de a face un film:2012

| avramandrei_6094 a răspuns:

Nu mai credeti toate tampeiile astea ca nu-s adevarate aia se cred a tot stiutori sfarssitul lumi va veni daca o tine tot asa poloarea ca daca nu mai tine poloarea asa pamantul mai tine vreo 1000000000000000000000000000000000 ani

| iEmonel a răspuns (pentru avramandrei_6094):

Te invit sa citesti numarul ala mirific. Esti prea inteligent pentru secolul asta. smug

| avramandrei_6094 a răspuns (pentru iEmonel):

Esti prea disteapta si tu