| rwar a întrebat:

Cred ca incepe sa imi placa de un baiat dragut cu care a fost o prietena de-a mea.Chestia nu e ca ea s-ar supara pe mine daca as fi cu el, doar ca ea a avut la avatar o poza cu mine, si el a zis ca sunt foarte draguta, peste 1 zi 2 m-a adaugat in lista si se comporta cu mine foarte frumos. Dar prietena mea spune, din proprie experienta, ca ea a descoperit ca e genul care e cu mai multe de o data.Nici nu prea stiu ce vrea de la mine. Mi-a zis si chestii de ex. a venit de afara si l-am intrebat de ce nu a mai stat, si a zis ca i-a fost frig, si i-am spus ca nu a avut cine sa il incalzeasca, la care el mi-a raspuns "trebuia sa te chem pe tine sa ma >incalzesti:" sau m-a invitat vara ce urmeaza sa stam doar noi la o casa.si am intrebat o prietena, a zis ca pare ca se da putin la mine.Nu am mai avut o relatie pana acum si na sunt in clasa a 7a. El e a noua.Adica am avut una dar in clasa a5a, a fost mai mult o prosteala oh go on. Da baiatu e dragut numa ca nu stiu ce sa cred despre el... vreo idee? Scuza-ti-ma daca am scris asa mult dar vreau sa se stie calumea situatiabig grin

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, poate ca prietena ta nu te minte, si el chiar are e genu lcare sa aiba mai multe relatii, dar totusi nu trebuie sa te iei numai dupa vorbe, vb cu el in continuare sa vezi ce fel de persoana este si vei afla tu singura cum sta treaba cu el, nici nu te incredere prea mult in el, dar nici sa dai crez tuturor vorbelor la adresa lui, daca il placi vb cu el si cine stie, poate vei fi cu el, poate ca te place cu adevarat, sau poate nu, dar asta vei afla tu pe parcurs si dupa faptele lui iti vei da seama ce gen de om e si daca merita sa iti fie iubit, sau daca e mai bine sa ramaneti doar amici, sau chiar sa nu fie nimic intre voi, iti vei da seama dupa vorbele si faptele lui.

| LoveMusic a răspuns:

Ar trebui sa-i spui ca sunteti doar prieteni.Nu ti-a dovedit increderea inca, deci nu poti convinsa de intentiile lui.Sunt doua variante: ori te place, ori isi bate joc. big grin Mai bine uita de el si gaseste`ti alta relatie, daca nu, ramaneti prieteni. Poate ca prietena ta ar dreptate.Eu as renunta big grin SucceS!

| viatadecacatt a răspuns:

Daca il placi si vrei sa stai cu el, vorbeste mai mult cu el(pe mess sau ati putea merge in oras) sa afli mai multe despre el, poate ca pe prietena ta nu a iubit-o indeajuns ca sa o aiba doar pe ea, sau poate cine stie te minte.
Dupa ce o sa il cunosti mai bine o sa iti faci si o parere despre el, ai putea sa fii cu el(daca vrea si vrei) sa vezi daca merge relatia bine, daca nu bye, sunt destui baieti in orasul tau si nu numai acolo happy!

| mariaw a răspuns:

Daca nu se incumeta nimeni.am sa ti-o zic eu pe direct:nu-si bate joc de tine, ci doar incearca sa se obisnuiasca cu vrajeala de adolescent care inca nu si-a dat seama prea bine cum sa impresioneze o fata. Nu vrea nimic serios de la tine, din ce reiese din flirtu pe care il aplica probabil cu mandrie tuturor fetelor. E normal sa ti se para la varsta asta totul f frumos, iar atentia unui baiat sa o iei drept cel mai mare compliment adresat tie, dar nu e cazul in situatia de fata. N-o sa-ti zic sa astepti pe cineva pe care te merita(pentru ca oricum nu ai de ales), dar pana una alta, vezi cum evolueaza lucrurile cu el. Daca o sa vrea sa aveti o relatie, o sa inceapa sa te ia in serios si atunci iti vei putea da seama de ce e mai bine sa faci.

| babygyrl a răspuns:

Asta se potriveste cu povestea mea.Si eu sunt in aceiasi situatie, el spune ca ii e frig si ca vrea sa il incalzesc chiar daca el este la distanta, sau ca vine la mine.etc.nu mai conteaza. Si prietenul meu adica despre cel de care am vb mai inainte, a fost cu cea mai buna prietena a mea, si stiu ca ii place sa fie cu mai multe fete odata.Vezi, gaseste o fata cu care se intelege el mai bine sa iti spuna ea cum este el. Asa vei afla ce fel de om este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii baieti folosesc replici de genul acesta doar pentru a agata gagicute. Prietena ta ar putea fi putin geloasa pentru ca i se pare ca te baga mai mult pe tine in seama. Fi mai recalcitranta cu el, si atunci vezi daca mai insista.winking.

| rwar explică:

Prietena mea nu prea are de ce sa fie geloasa pentru ca ea i-a dat papucii. mi-a povestit faze de genul ca el o suna si ea sarea repede unde zicea el, dar cand ea il suna, el nu putea, nu era acasa, si chestii.totusi mi-e cea mai buna prietena, nu stiu daca ar face asa ceva.si impreuna am fost de acord ca am putea sa-l facem sa se indragosteasca de mine ca sa vada si el cum e, dar aici e problema, daca ma indragostesc si eu? in mare am vrut sa zic, ca parca e genul care te face sa tii la el, si el de fapt nu da mare lucru pe tine.