| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca daca ( asta fac in prezent big grin) mananc doar ce face mama acasa, adica, carne fiarta si pe gratar, legume si tot felul FARA DULCIURI, doar la ocazii speciale, pot slabi? Mentionez ca nu prea mananc cartofi prajiti (max. 1 pe doua luni) numai piure, aurii, frantuzesti, in coaja etc. Paine mananc 2 felii pe zi, adica sandvisul de la scoala. Credeti ca pot slabi daca fac sport la scoala si mai fac si dansuri (+ gimnastica la incalzirebatting eyelashes)

2 răspunsuri:
| rebb a răspuns:

Da, o sa slabesti cu siguranta si daca nu faci vreun sport, dar e mai bine sa faci.big grin Poti manca si dulciuri dar sa nu exagerezi. Este bine sa consumi multe lichide, mai ales apa. Sa iti pastrezi mesele regulate totusi, ca sa nu tanjesti dupa mancare la ore tarzii si sa nu simti lipsa mancarii.

| Delicioasa_9940 a răspuns:

Faza cu zlabitul este minora. happy Dar daca vrei sa slabesti cu adevarat iti spun sa faci mult sport! SI acasa nu numai la scoala. Alearqa dimineata si seara si nu mai manca dupa ora sase! :* Si nu manca f multe fructe pentru ca iti dau pofta de mancare!