| ILoveWeekends a întrebat:

Credeti ca daca cineva ne iubeste putem simti? Cum e sentimentul? Sau e doar dorinta noastra ca acea persoana sa ne iubeasca si astfel ajungem sa credem ca ne iubeste, ajungem sa credem ca cica "simtim"?

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Eu cred că putem. Totul stă în firea celuilalt şi depinde cum ne arată cum ne iubeşte. Iubirea are multe forme, fiecare iubeşte diferit (alţii nu iubesc deloc ).

O persoană ştie când este iubită şi când nu.

| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Avem multe simturi,printre care este iubirea, sentimentul care nu se vede, nu se miroase, nu se aude, se simte si atat

| ingerasfitos a răspuns:

Depinde de persoana pe care o iuesti daca iti da atentie inseamna ca si ea simte cv pentru tine daca iubesti dar daca simti doar tu sentimentul asta... asta nu se poate spune iubire tie iti place persoana aceea si doar atat dar la un moment dat iti vei da seama de mai multe.winking