| Andrutza_9783 a întrebat:

Credeti ca din cauza unui singur bec de la instalatia de craciun numai poate merge toata instalatia?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca becurile sunt legate in serie, atunci da

| Libelle a răspuns:

Sunt circuite unde becurile sunt legate in serie.Si atunci e posibil.
Sau e posibil si ca in cutiuta aia(intrerupator sau cum s-o fi chemand)sa se fi jumulit un fir si s-a dus toata instalatia.Si atunci trebuie lipit.

| beautifulkiss a răspuns:

Buna da pentru ca si mie mi s-a intamplat chiar ieri. S-a ars un bec si totata instalatia s-a stricat.Este legarea in serie, vei invata la fizica, daca nu deja ai invatat.Craciun Fericit!

| Irinna a răspuns:

Da. Exista astfel de instalatii.

| georgyanahhhhhh a răspuns:

Da. dar poti inlocui becul defect. craciun fericit