| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca e adevarat ghicitul in cafea? mama ii ghiceste unei prietene si fix asa se intampla zice ca dupa moratea clinica are astea

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, coma numită impropriu moarte clinică ascute mintea.
Eu ghicesc în scris, grafognozie.
Dar să știi, cafeaua, cărțile de tarot, globul de cristal. bobii, bețele de chibrit, ( sunt mai multe, vezi https://en.wikipedia.org/wiki/Methods_of_divination) sunt așa zise suporturi materiale ale unui proces psihic complex. Așa că nu se pune problema dacă este adevărat sau nu, sunt procedee de a dezluși scenarii de viitor de mare probabilitate.

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Da e adevarat,există Dumnezeu și deci și paranormal. Viitorul unui om se poate afla prin diferite mijloace, gen astrologie, tarot, prevazatori gen Nostradamus etc și chiar ghicire in cafea dar omul trebuie sa aiba un dar, un har pentru a citi viitorul în cafea, in glob de cristal etc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred doar in ghicitul in ciocolata calda.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu. Porcarii peste minciuni si fond cultural expirat, practici magice de prostire a omului.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Este diferenta in "a ghici" in scris, fata de a ghici in cafea, carti (chiar si in palma). Scrisul "exprima" caracterul, trasaturile si personalitatea unui om, precum si starea lui la un moment dat, inclusiv anumite boli.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat cere pentru o ședință? laughing

| tzionut a răspuns:

Eu cred doar in mine si deciziile mele, implicit incredere nula in asemenea practici. Uzual cei ce fac aceste lucruri zic lucruri generale care s-ar putea potrivi la 90% din oameni. Daca le ceri ceva specific ce doar tu ai putea sa stii, si nimeni altcineva, dau chix cu gratie.
Un exemplu. O dama chipurile bioenergetician ce citeste viitorul i-a zis nevestei mele ca am o cicatrice pe picior. Nevastamea fireste ca a halito. Eu i-am explicat ca uzual copii cand sunt mici cad, implicit se lovesc, se taie, implicit au cicatrice pe picioare. I-am sugetat sotiei ca la urmatoarea discutie cu tipa sa o intrebe in ce zona a piciorului am o cicatricie de 3 cm lungime, sau macar pe ce picior.
A fost ultima vizita a respectivei la mine.