| EllaAndreea1655 a întrebat:

Credeti ca e ok ca partenerul tau sa nu iti spuna chiar tot ce face in timpul zilei? Ci doar anumite chestii simple sau sa iti spuna si altceva insa doar daca il intrebi?

12 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu, dacă nu da raportul pe ore chiar, clar ascunde ceva.

| Kerre a răspuns:

Absolut, de ce sa-ti dea raportul cu ceea ce face in fiecare minut/ora? Dar aici nu este problema daca este ok ca el sa-ti spuna ce face in timpul zilei, aici este o problema de incredere. Probabil nu ai incredere totala in el sau chiar in tine, si iti faci foarte multe filme cu ceea ce ar putea sa faca el in acest timp. Punand aceasta intrebare aici o sa-ti faca mult mai mult rau, pentru ca ceea ce vrei cu adevarat sa afli este probabil daca el iti este loial si nu face ceva ce ar putea dauna relatiei sau chiar tie. Sfatul meu este sa vorbesti deschis cu el despre insecuritatile tale si sa rezolvati problema. Daca nu vei face asta vei fi mult mai ingrijorata cu ce poate el sa faca sau de ce nu iti spune in detaliu tot ce face el, astfel ducand spre diferite certuri in relatii ca mai apoi la o despartire.

| EllaAndreea1655 explică (pentru Kerre):

Stii nu e nici pe de parte ce ai mentionat tu, ci doar vreau sa imi spuna cand se intampla ceva semnificativ sau chiar ceva minuscul. Nu e vreo problema de incredere deoarece stiu sa gestionez foarte bine mai orice situatie indiferent de subiectul principal al ei. Oricum mersi pentru raspunsul tau la intrebarea mea

| Adry05 a răspuns:

E modu lui de a fi, nu trebuie să-ți dea raportu și când merge la baie să știi. omu trăiește și face ce trebuie să facă fără să simtă nvoia să-ți zică fiecare detaliu. dacă nu-ți convine, caută pe cineva ca tine care să vorbească cu tine non-stop și să-ți zică tot ce face

| EllaAndreea1655 explică (pentru Adry05):

De ce crezi ca nu trebuie?

| Adry05 a răspuns (pentru EllaAndreea1655):

Pentru că omu trăiește pentru el nu pentru tine să-ți dea raportu non-stop și să stea cu telefonul non stop în mână să-ți zică când își schimbă activitatea. ăsta e un control exagerat

| EllaAndreea1655 explică (pentru Adry05):

Daca cineva isi anunta partenereul cu privire la ce face nu este control draga

| Adry05 a răspuns (pentru EllaAndreea1655):

Cum zici tu laughing după să nu întrebi de ce s-a despărțit omu

| EllaAndreea1655 explică (pentru Adry05):

Vai

| Sofer a răspuns:

Nu e deloc ok. Are ceva de ascuns.

| darrio2007 a răspuns:

Da, e ok. Nu sunteti casatoriti. Si chiar nici atunci nu ar trebui. Se pare ca esti prea posesivă.