| capraru a întrebat:

Buna TPU credeti ca avem puterea de a gandi pozitiv in orice moment al zilei sau doar in anumite zile?

4 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

În orice moment al zilei.

| gemeni6226 a răspuns:

Cine a depus destule eforturi in acest sens reuseste sa gindeasca pozitiv in orice moment al zilei, iar de se ivesc situatii negative stie cum sa treaca peste.Eu de doi ani am o gindire pozitiva si cu cit reusesc sa mentin mai mult aceasta stare cu atit m-i se ivesc oportunitati mai multe, mai pe romaneste norocul se lipeste mai bine de oameni veseli si pozitivi.

| Never4ever a răspuns:

Puterea o avem, insa acest lucru depinde de influentele zilei respective.

| smartlollipop a răspuns:

Daca te referi la ziua de luni, da, si atunci poti gandi pozitiv. laughing
Nu conteaza ce zi e, dar poate conta vremea din ziua respectiva. Pe mine ma afecteaza foarte mult vremea, mai ales vremea ploioasa. Totusi, incerc sa nu las nimic sa imi strice buna dispozitie, indiferent de momentul zilei, ca e seara sau foarte dimineata si sunt obosita, sau ca e miezul zilei si am lucruri de facut. Totul e despre cum vezi tu si cum tratezi tu lucrurile. Daca esti o persoana pozitiva, care are puterea sa zambeasca si in cele mai triste situatii, cu siguranta poti, dar daca esti o persoana negativista, esti doar un bun actor. happy