| Georgemy2 a întrebat:

Credeti ca exista vreo sansa sa devi iubitul unei fete? Mai ales daca esti deja cu ea bff de vreo 4 luni? Chiar daca ea are un prieten tot de 4 luni, dar acel bff o intelege, o asculta si o ajuta la greu. Pe cand acel iubit doar o saruta si o tine-n brate doar odata sau de doua ori pe luna, doar atat se vad. Acel bff se intalneste zilnic cu ea si ii da o mare inportanta. Credeti ca este vreo sansa?

Răspuns Câştigător
| jrockfreak a răspuns:

Ar fi vreo șansă dacă fata ar avea ceva mai mult creier tongue din păcate, nu multe fete sunt conștiente de faptul că mai bine umbli cu un prieten pe care îl știi și cu care te simți bine decât cu un străin. Chiar dacă ar zice da, mai trebuie să treacă puțin ca fata să îl uite complet pe fostul și să fie pregătită pentru o altă relație. Cel mai bine este să o confrunți direct, să îi spui părerea ta despre relația cu ăla, că o placi și că ești dispus să aștepți după ea (asta dacă ești). Nu cred că e foarte sănătos pentru tine să te amăgești cu o relație de BFF dacă tu simți altceva și poate va admira curajul tău de a te risca să fii respins de dragul ei. Mă rog, nu știu cum va reacționa, având în vedere că umblă încă cu celălalt din anumite motive, dar e mai bine să fi sincer față de ea, dar mai ales față de tine. happy Mai bine să știi care e situația decât să fii friendzoned. Iar dacă ți-e frică să riști sau nu vei accepta să mai fi prieten cu ea doar pentru că nu obții ce vrei de la ea, atunci e o greșeală acolo. tongue

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Orice relatie are si un sfarsit. Asadar, stai la panda si asteapta momentul favorabil.