| Lyndsey a întrebat:

Credeti ca o fata e mai frumoasa aunci cand nu e machiata cu nici un fel de machiaj?

Răspuns Câştigător
| Loloannna a răspuns:

Adevarata frumusete la o fata se vede atunci cand nu are machiaj, atunci se vede frumusetea naturală, machiajul ascunde defecte sau in unele cazuri poate transforma..de exemplu vedetele care folosesc tone de machiaj, atunci cand se demachiaza sunt mari suferente, machiajul le schimba si le face sa para altcineva la tv, sa fie mai frumoase, dar adevarata frumusete, cum am mai zis se vede fara machiajlove struck:p

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

In general da, sau in orice caz, cu un machiar nu foarte strident, care sa ii acopere toata fata. Insa depinde si de infatisarea persoanei respective.

| yaVanilla a răspuns:

Da, pentru că este naturală, machiajul ne schimbă puţin, mai ales in exces, şi nu este tocmai cel mai benefic lucru pentru tenul nostru, chiar dacă pe moment ni se pare că este un lucru bun.

| happyendings a răspuns:

Eu sunt adepta look-ului natural, deci da cred ca o fata e mai frumoasa fara machiaj, dar nici un pic de rimel nu strica, el doar dand feminitate ochilor si scotandu-i in evidenta happy

| positivity a răspuns:

Nu spune nimeni că o fată nu ar trebui să se machieze absolut deloc, dar, o fată naturală, este cea mai frumoasă.
Uita-te puţin la una plină de machiaj, care nu-şi arată deloc adevărata faţă, şi apoi la una simplă şi naturală. Eu prefer simplitatea, mereu femeia naturală va câştiga.

| AndreeaaD a răspuns:

Cred ca fiecare are o frumusete unica si cred ca prin machiaj nu faci altceva decat sa iti pui in evidenta partile frumoase si sa fii si mai frumoasa.
Sunt fete carora nu le sta bine machiate dar depinde si de felul in care te machiezi.
Cred ca unei fete ii sta cel mai bine machiata natural.Atunci cand devi dependenta de machiaj nu faci decat sa iti ascunzi fata sub o masca de farduri si sa te imbatranesti.
Nimeni nu e urat.Toti suntem frumosi in felul nostru si trebuie sa fim cat mai naturali.
Nu sunt contra machiaj.Ca orice adolescenta si eu ma aranjez, ma machiez etc. dar machiajul nu inseamna neaparat frumusete ci o incercare de a-ti ascunde imperfectiunile si de a-ti scoate in evidenta calitatile fizice intr-un mod placut si cat mai natural, daca este aplicat corect.

| AngelBoy a răspuns:

Sunt convins ca o fata este mai frumoasa atunci cand nu este machiata cu nicio tampenie de machiaj.