| Abracadabra_8417 a întrebat:

Credeti ca o relatie in timpul scolii imi va afecta rezultatele la invatatura?
sunt clasa a8a si ma asteapta examenul happy

Răspuns Câştigător
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Daca iti doresti sa ai o medie buna, nu ar trebui ca relatia sa iti afecteze cu nimic rezultatele la invatatura. mai ales aici se va vedea cat de rabdator si intelegator este iubitul tau cu tine si cat de mult te pretuieste. daca vrei sa inveti, poti face asta fara sa-ti neglijezi relatia, prietenii. dar nu trebuie nici sa treci in cealalta parte, adica sa-ti neglijezi scoala, pentru ca asta te va afecta in primul rand pe tine si in al doilea rand pe parinti, care vor fi dezamagiti. daca esti constienta de faptul ca este necesar sa le ai pe amandoua vei stii cum sa gestionezi situatia si timpul liber astfel incat sa-l imparti intre iubit si teme. astfel nu vei avea probleme nici in relatia cu el dar nici la scoala. cu atat mai mult, daca iubitul tau te place cu adevarat, te va placea oricum, indiferent daca vei mai lipsi de la intalniri vreo cateva saptamani, indiferent daca vei aloca mai mult timp invatatului. daca te place te va sprijini si va astepta.winking succes.

5 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

De obicei se spune ca o relatie presupune mai mult timp petrecut cu iubitul(a), timp pe care ai putea sa il folosesti pentru invatat. Dar daca ramai cu capul pe umeri si iti folosesti timpul cum trebuie nu are cu ce sa iti afecteze media. Asta inseamna ca daca ti-ai programat o seara pentru rasfoit un manual de romana nu accepta nicio invitatie afara (eventual inchideti telul -evident dupa ce ii spui iubitului(ei) de planurile tale). Ceea ce vreau sa spun este ca daca vrei sa inveti si daca ai o relatie (si daca nu ai chef de invatat nu trebuie sa dai vina pe relatia ta ). So concluzia este keep on having fun. happy

| Zoet a răspuns:

Buna!
Depinde daca stii cum sa-ti organizezi timpul.
Daca inveti destul de bine si stii cum sa-ti folosesti momentele libere, poti avea oricand un prieten. Dar sa ai grija sa nu lasi deoparte scoala.

| frumusik96 a răspuns:

Da. pentru ca atunci cand ai un iubit nu-l poti neglija pentru ca se supara. iar tu nu poti sa stai tot timpul cu el pentru ca ai si scoala si dabia iti faci putin timp pentru tine. asta e parerea mea. succes oricum

| mdany a răspuns:

Pai nu ar trebui. Daca esti desptept poti invata si poti iesi cu prietena in acelasi timp fara sa pierzi la categoria invatat.

| DmnProfesoara a răspuns:

Depinde si de partenerul tau. Daca e intelegator,atunci te va lua mai "usor" perioada asta cu examenele,insa daca ti-ai ales vreun pusti care vrea si alceva mai pervers de la tine, mai mult ca probabil n-ar trebui sa te incurci cu el (nici in perioada examenelor, nici in afara lor). Sfatul meu e sa te concetrezi acum mult catre examenele acestea (de ele depinde inca 4 ani de scoala), dupa care sa-ti faci un prieten.vacanta e luungalaughing Insa,totusi, daca esti fata constiincioasa si crezi ca poti face fata la amndoua lucruri, atunci esti libera sa intri intr-o relatie.Bafta la examene!winking