| Laviniu67 a întrebat:

Credeti ca se mai tine admiterea la scolile de politie toamna anul asta?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se dau si in toamna asta si in fiecare toamna.fiindca-i vorba de examenul de admitere, dar asta numai dupa ce treci de probele obligatorii si eliminatorii (medicala si sport), care se dau in primavara.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Se tine mai mult ca sigur. Si eu sper totusi sa nu se tina examenele de admitere in MAI SAU MAPN ca sa fie mai usor ( si pentru mine si pentru altii )

| Adip67 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Anul trecut de exemplu nu s-a tinut din cauza pandemiei.iar cazurile vad ca incep sa creasca iar

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Adip67):

Sa dea al de sus sa se duca cazurile la cer sa nu se mai tina scrisu

| Laviniu67 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Si daca nu se tine cum va fi admiterea? Sau asteptam pana in iarna 2022?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Laviniu67):

Daca nu se tine scrisu se dau mai mult ca sigur probele fizice si dupa aia se departajeaza ei intr-un fel