| andreea_8479 a întrebat:

Credeti ca TPU poate provoca dependenta? multe persoane spun ca da... u cat tmp petreci p zi p TPU?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Daca esti o persoana cu capul pe umeri, cu siguranta nu iti va provoca dependenta acest site, eu o fac din placere, din amuzament(sinteti niste copiii tare amuzanti) si sincer imi place sa fiu de folos, acest din urma cred ca este cel mai important lucru pentru care intru pe acest site.

24 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Cu siguranta provoaca.La inceput, petreceam ore bune pe TPU, insa acum intru destul de rar, in special seara,

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, eu stau pe TPU seara si uneori pana la miezul noptii.

cami
| cami a răspuns:

Da, provoaca. inainte statea pana la 5 ore pe zi. dar acum.am mai rarit happy

| JustMeFlory a răspuns:

2-3 ore pe zihappy

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Buna
depinde 1-2 ore happy
bye

pupimik
| pupimik a răspuns:

Depinde de zi.
Media ar fi cam pe la 2 ore/zi

| alexa a răspuns:

Km o ora... dar raspund mult in timpul acela si citesc ai alte raspunsuri...
adevarul e k atunic sunt atenta numai la TPU...
dependenta nu cred ca poate crea
decat la inceput cand intri prima oara cand afli mai multe si esti curios sa vezi ce se intampla aiciwinking
dupa...devine o obisnuita

| Parintele a răspuns:

Lucrez pe calculator si in acelasi timp am si TPU deschis si din cand in cand arunc un ochi pe aici.Provoaca sigur dependenta.

| andreea_8479 explică:

Sunt la inceputtongue...petrec cateva ore bune p TPU.imi place sa ascult parerile voastre si sa incerc sa fiu d ajutor. pot spune ca este un tratament antiplictiseala.mai ales acum...incerc sa imi vad de scoala si in timpul liber, in lipsa de ocupatie...hai p TPUhappy

| andi a răspuns:

Nu mai am timp acum, dar daca as avea as sta si cateva ore in sir... e super site-ul asta!winking

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Daca dependenta spui tu acestei nevoi de comunicare...
Nu cred ca 2-3 ore petrecute in mod placut pe TPU poate fi numita dependenta. Ca metafora, DA.

| tukhey23 a răspuns:

2-2.30 pe zi, depinde de starea in care ma aflu.Nu imi plac intrebarile despre dragoste, sunt copilaresti, si rar mai gasesc o intrebare buna... rar.hee hee
App. tu cate ore, stai pe TPU?

| Paula a răspuns:

Poi cand stau la calc, de obicei mis pe TPU happy
nu pot sa zic ca's dependenta, doar ca imi place p'aci. big grin

| AllenTJ a răspuns:

Stau sa ajut oameni mai mult, si + ca ma distrez cand sunt intrebari comice happy, eu stau cam 2-3 ore pe zi max sau daca sunt plictisit si e urat afara si mai mult happy, incerc sa va ajut cu ce pot si eu tongue

| irynna a răspuns:

Nu cred ca poate provoca dependenta un site..depinde de cat de mult iti doresti sa intri si cat de mult vrei sa stai..totul este in mintea tawinking

| kalymari a răspuns:

Nu cred ca TPU provoaca neaparat dependenta...mai degraba, pe acest site unii gasesc raspuns pentru intrebari care ii framanta. Faptul ca aici gasesc anumite raspunsuri ii poate face pe unii sa se,, ataseze" de site si sa devina o placere pentru ei sa gaseasca raspuns sau sa raspunda altora. Fiind ajutat, va ajuta la randul sau. Sau mai este o chestie... poate deveni asa-zis,, dependent" de site un om,, dependent" de vorba sau de nou.

| Sara2 a răspuns:

Cand intru pe mess sau deschid calculatorul intru si pe TPU sa vad intrebari noi

| petitdreamer a răspuns:

Nu provoaca dependenta...eu cel putin stau doar cand am timp, cand ma plictisesc, ca sa imi ocup timpul... dar in cazul meu nu provoaca dependenta... tongue

| ema_7550 a răspuns:

Daca esti o pers sociabila si iti place sa ti se ceara parerea... da. e posibil sa provoace dependenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mami.la un moment dat pot sa-ti spun ca chiar te plictiseste dar in lipsa de altceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Klculatorul meu este non stop deschis si pagina TPU este aproape tot timpul minimalizata in bara de rulare, cand sunt aksa mai trag un ochi la ce se scrie si parca-s rupt de realitate si timpul zboara asa repede ca ma trezesc intrebandu-ma 4h am stat? sau mai mult/putin oricum, facem o echipa buna, noi toti si Raluk de la butoane tongue >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat timp stau la calculator, mai fac si altceva, si pe alte site-uri mai trag ochiul pe TPU, poate provoca dependenta fiindca fapta buna creeaza dependenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Propozitia aceea cu dependenta este total neadevarata! cam 2 ore stau pe TPU!

| anonima4all a răspuns:

Eu cred ca poate provoca dependenta pentru ca eu stau km 2-3 ore pe zi pe TPU sau poate si mai mult (cand am timp) u ce crezi?