| anonim_4396 a întrebat:

Urgent! Cred ca am sinuzita...si am un sprei de nas care poate provoca dependenta! Ce sa fac ca sa scap de ea fara medicamente deoarece deja iau? Cineva care a trecut peste boala aceasta sa raspunda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Sinuzita trebuie tratată de un medic nu de către tine, mergi la medic.
Te pup!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sinuzita trebuie tratată corect, mergi și la un medic homeopat.
Pa, pa.

| BogdanLuca a răspuns:

Pnetru sinuzita este nevoie de antibiotice puternice nu de spray-uri nazale.
Du-te la un medic care iti va scrie o reteta si nu mai da cu spray pentru ca nu stii ce ai si sa nu inrautatesti situatia!
De unde stii ca ai sinuzita. eu nu cred!

| anonim_4396 explică (pentru BogdanLuca):

Pai doctorul a spus acest lucru! Si iau si antibiotice -care au fost prescrise!

| BogdanLuca a răspuns:

Atunci ..probabil ai un antibiotic cu specreu larg ( amoxacilina, penicilina ..etc. ) asta inseamna ca boala ta se va trata!
In cazul in care ti se pare ca apar complicatii te intorci la medic