| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Credeti in extraterestri? Si se spune cu un singur "i" nu?

Răspuns Câştigător
| YourFriend a răspuns:

Hm... sa ne gandim un pic: De ce ar exista viata doar pe pamant? Eu, sincer nu cred ca suntem singuri in toata galaxia asta mare. Dar pana acum nu a gasit nimeni niciun extraterestru, vei zice, nu? Eh, sa-ti mai zic ceva. Pe un satelit de-al lui Jupiter au loc eruptii de apa care explodeaza in sus cca 300 km in galaxie. Si inca ceva: Deocamdata, Universul nu este descoperit in intregime. Oamenii de stiinta nu au descoperit decat 4% din tot universul. Si, hai sa fim seriosi, trebuie undeva in tot universul asta mare sa existe o alta forma de viata. Sau, cine stie?, poate noi suntem o jucarie pentru o alta forma de viata, stii cum sunt globurile alea de jucarie. Poate cineva ne priveste in continuu, si poate ca acel cineva ne-a creeat. Exista mii si mii de povesti cum de s-a creeat omul. Iti dau cateva exemple: Prin Adam si Eva, din Maimute, sau poate ca ne-au creeat chiar extraterestrii, nu avem cum sa stim.
Si nu, cuvantul "extraterestrii" se scrie cu doi de "i"
P.S: fundita? big grin

5 răspunsuri:
| Dennys1521 a răspuns:

Extratersti
60% da
alti oameni ca noi eu zic ca 100%
in tot universul asta.la un n de km distanta.tot trebuie sa mai existe oameni.
sa fim seriosi ceva ne-a creat
nu am aparut din senin
si nu cred ca suntem singuri in tot universul
dar asta se va afla peste 50 de mii de ani
cand noi vom fi cenusalaughing

| ovidius a răspuns:

1. nu. de ce aş crede în ei? Să cred în existenţa lor? Asta e altă chestiune şi sincer mă cam lasă rece.
2. nu (cu doi de "i")

| Maria250397 a răspuns:

Orice organism viu are nevoie de apa, aer si hrana ca sa supravietuiasca. Dupa cercetarile astora de la Nasa se zice ca nu exista oxigen sau apa pe nicio planeta.Eu nu cred in asa ceva. Dumnezeu a lasat oameni si animale pe pamant.Au creeat astia din Mass media "extraterestrii(2 "ii") sa faca bani si sa isi vinda reviste si mai stiu eu ce.Acum...fiecare crede ce vrea big grin

| seby005 a răspuns:

Nu cred in ei dar exista

| Jurnaldedecembrie a răspuns:

Pana nu vad nu cred, dar banuiesc ca exista.
Se scrie cu 2 de i