| dodo93 a întrebat:

Credeti in extraterestrii si O. Z. N.-uri? bug argumentati...si app, chesti cu "farfurii zburatoare" e un mit...prima data cand se presupune ca s-au vazut O. Z. N.-uri un simplu om a facut urmatoarea descriere: "aveau lumini puternice, nu sunau si ieseau din apa ca niste farfurii zburatoare". deci era o forma de exprimare... poate erau patrate cu in forma de cerc big grin

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

In primul rand sunt doua subiecte separate. Cu siguranta exista obiecte zburatoare neidentificate si cel putin matematic este foarte probabil sa existe viata inteligenta si pe alte planete. Singura legatura intre cele doua este presupunerea ca unele dintre aceste obiecte zburatoare sunt nave ale unei alte civilizatii.
Eu inclin sa cred ca multe dintre aceste OZN-uri sunt de fapt aparate construite de mana omului. Un proiect interesant despre care nu se prea vorbeste este aerodina lenticulara a lui Coanda.

16 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Buna
nu cred ca in Universul asta atat de mare suntem singuri nu?
bye :*

| want2bMajestic a răspuns:

Sunt multe de discutat pe aceasta tema...eu am pareri impartite din cauza ca privesc lucrurile din mai multe puncte de vedere. spre exemplu. daca ne luam dupa Biblie...aceasta nu face referire nicaieri despre farfurii zburatoare, fiinte verzi...ar insemna ca i-a nascocit oamenii.
iar daca luam in evidenta mute minuni ale lumii. precum ar fi desenele din peru, piramidele... unii specialisti zic ca acestea au fost facute de catre oamenii dar cu ajutorul "verzisoriilor"... nimeni nu poate da un rasp concludent...traim intr-o nebuloasa

| want2bMajestic a răspuns:

realmente...asta si ziceam... sunt multe lucruri p care nu le cunoastem si care nu le vom stii niciodata. suntem inchisi intr-o clepsidra a timpului pe care noi nu avem cum sa o controlam... doar dca vizionam seriale, filme sfwinking

| Parintele a răspuns:

Fenomenul OZN exista si dovezi din vechime care atesta acest lucru exista. Vezi teoria paleoastronautica ca sa capeti cateva informatii. Si in zilele noastre acest fenomen nu poate fi contestat. NU SUNTEM SINGURI IN UNIVERS.

| moonY a răspuns:

Extraterestrii? da.
pentru ca ma gandesc la. Univers si ma intreb de ce toate astea. daca ar exista o singura planeta populata?

| DenissaDeea a răspuns:

Multa lume crede ca a vazut O. Z. N./farfurii zburatoare, in baza de date a centrelor care se ocupa cu studierea acestor obiecte, exista chiar si fotografii, filme filmate etc.desprea aceste obiecte. dar un asemenea corp sau o fiinta apartinand altei natii decat cea pamainteana, nu a fost descoperit inca ceva real, de aceia cred ca inca sunt doar mituri ale naturi.

regis
| regis a răspuns:

Tobias18c - Biblia nu face referire nici la Polul Nord si totusi el exista fara sa il fi nascocit oamenii. Nu putem pretinde ca tot ce nu apare in Biblie este nascocit de om.

| anonim a răspuns:

Culmea ar fi ca in acest univers, infinit pentru gandirea noastra, sa existam numai noi si biblia.asta apropo de tobias, ca el nu a citit in biblie.

| gabimaris a răspuns:

laughing cu siguranta ca exista o inteligenta in universul asta, o inteligenta in adevaratul sens ai cuvantului, o inteligenta care ne priveste si se minuneaza cat de repede ne autodistrugem noi!

| stefygirl a răspuns:

Da exista oricum cine sta pe langa padurea Baciu din Cluj poate sa confirme asta deoarece acolo se intampla fenomene stranii

| FearNoEvil a răspuns:

Nu. Asa cum nu cred nici in fantome, prezicatori sau ghicitori, zmei, balauri si alte animale fantastice.

| dodo93 explică:

Eu sunt din cluj dar inca nu am vazut ozn-uri bug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ozeneurile exista pentru. ca eu am am o prietena care sta langa eroportul henry coanda si aseara adica pe 10.07.2009 a trecut un ozeneu deasupra aeroportului henry coanda ...asta am mai vazut doar in desene...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred in exstraterestii e trocaj nu cred deloc este cel mai mare trocaj nu credeti ca eu nu cred deloc deci toti copii si barbati nu exista exstraterestii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va spun de ce e universul infinit. Dumnezeu a facut tot acest univers ca sa ne fie viata mai interesanta.Astrologie,zodii, mituri de extraterestrii, si teoria big bangului.Ganditiva ca univerul nu era infinit...atunci daca era limitat, care era limita lui?laughing un perete urias? Si intervenea intrebarea---oare ce o fi dupa peretele acesta? Asa ca Dumnezeu a creat aceste minunatii.