Crush-ul ti-a dat cu seen?

SEENOPHOBIE, -A, s.n. Teama de a te angaja in conversatii si de a primi seen.

E o teama reala, ne-am confruntat cu totii cu macar un seen. Si tot nu stim ce sa facem cand il primim.

Poate ar functiona un link cu o piesa misto care te duce cu gandul la iubi, un meme, o glumita? Uneori merg metodele astea clasice, alteori trebuie adoptata o tactica mult mai indrazneata!

So, intrebarea ramane: voi ce sfaturi aveti pentru cei care sufera de SEENOPHOBIE?

154 răspunsuri:
| Luluuu123 a răspuns:

Nu, pentru ca atunci cand il aveam crush si el ma avea pe mine si normal ca nu imi dădealaughing

| beschin a răspuns:

Nu

| iasmina07 a răspuns:

Sa le raspunzi cu aceeasi moneda le da-i si tu seen si pana ala urma se va dezobisnui si el

| laur2004 a răspuns:

Da dar a si raspuns

| RăzvanMoN a răspuns:

Da

| Eusuntttt a răspuns:

Nu, i-am trimis mesaj mi-a răspuns m-am panicat si i-am dat block

| FaggotXD a răspuns:

Eu nu am crush, am cancer

| Bookaholic.ro a răspuns:

Intreaba-l/intreab-o daca vreti sa iesiti la o intalnire adevarata si gata. Daca vrea, bine, daca nu, la revedere!

| Ramo137 a răspuns (pentru Bookaholic.ro):

Bun raspuns

| Romanul86 a răspuns (pentru Bookaholic.ro):

Așa zic și eu! La cine îi ești simpatic îi ești simpatic și gata. La cine îi ești simpatic vrea sa te cunoască.

| georgianapirvu27 a răspuns:

Nu niciodata

| Cozmo23 a răspuns:

Sincer si eu am aceasta fobie insa nu ma framanta tare de aceea eu aleg o discutie fata in fata in care este si imposibil sa dai seen cuiva.Cand vorbesti fata in fata te ajuta foarte mult exprediile faciale si abordarea pe care o iei astfel reusind sa captezi mai bine atentia asa ca daca cineva vrea sa inceapa o relatie este necesar sa aprobe mai intai convorbirea personala cu acea persoana in special trebuiesa astepti sa gasesti momentul potrivit acela fiin atunci cand desvoperiti un interes comun referitor la un hobby, film, serial, opinie etc. care sa fie comuna. Incercarea la o abordare directa si nemotivata poate induce neincredere si sentimentul ciudat pentru majoritatea cei care patesc sa fie abordati in special evita aceste situatii sau chiar in cel mai rau caz observa disperarea celui care abordeaza si incepe sa manipuleze persoana.

| Anonim7879 a răspuns:

Arunca un duel fobiei talewinking

| soloRazvy a răspuns:

Seen nu e asa naspa pe cum pare decat ca nu stiu cum naibi sa raspund ai putea vb fata in fata si gata

| danielaberegoihere a răspuns:

Sa il innebuneasca pe ala care i-a dat seen cu mesaje pana ajunge la block sad

| ChristiaN47 a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa o lase mai usor, mai bine e sa iti suni crush-ul, poate nu a vazut mesajulwinking

| eurovllogertruk a răspuns:

Exista posibilitatea ignor... iiii!

| Junior_Aurel_1988 a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva, incerc pas cu pas sa ma detasez de site-urile de socializare, si orice forma de socializare online!

| Ezariu_Lavinia_2000 a răspuns:

Nu iti stresa crush-ul... da-i putina libertate