| marieclaire a întrebat:

Cu ce pot sa ma epilez pe picioare cel mai binee?
cu ce este mai bine si nicinu doare? cu bicul sau cu epilatorul? sau benzi?
imi puteti da si niste preturi la cele mai bune dintre astea?
epilatorul braun silk epil e bun? doare tarE?

multumesc

1 răspuns:
| DakotaRoyse a răspuns:

Probabil cele mai eficiente metode sunt epilatorul şi ceara, dar ambele dor. Dar ţin mult mai mult ca o cremă (care oricum, trebuie să fie de calitate şi în cantitate mare, având în vedere că eşti nevoită să o aplici pe o suprafaţă mare) sau lama (care după 2 zile şi-a pierdut efectu').
Eu sincer îţi recomand epilatorul. Pentru că oricând poţi să-l foloseşti, poţi să-l iei cu tine, e simplu de folosit, n-ai nevoie de cine ştie câte chestii; plus că e igienic happy Doare, dar după un timp te obişnuieşti.