| CrisutzuxD a întrebat:

Cu ce se hraneste euglena verde?

Răspuns Câştigător
| Dash a răspuns:

Euglena Verde isi prepara singura hrana la lumina (prin fotosinteza).

13 răspunsuri:
| LupulTurbat a răspuns:

Cu alge marine si cu pesti mici.

| AdrianL a răspuns:

Copil de a 5-a papa pizza ma si paine de casa sa fie sanatoasa banane mandarine mai strecoara cate o nuca pe ici colorolling on the floor.Se hraneste prin fotosinteza ce doamne de asta ai profesoara sa o intrebi pe ea nu pe noi ca ea e experta in domeniu.

| totElodia a răspuns:

Cu muci, doar nu degeaba-i verde.

| CriminalăÎnSerie a răspuns:

Google.

| MusicMakesMeFreeXD a răspuns:

Oooo
esti pe a 6-a
sau a 10alaughing
dar cel mai probabil a 6-a
am facut si eu asta anul trecut
Euglena verde isi ia hrana prin fotosinteza de la lumina happy

| jucaria a răspuns:

Euglena Verde isi prepara singura hrana la lumina (prin fotosinteza).

| KarynaBettley a răspuns:

Autotrofă își prepară singură hrana prin fotosinteză (la lumină)
Heterotrofă își ia hrana (substanțele organice) gata preparată din mediul în care trăiește (la întuneric)
Hrănire mixotrofă atât autotrofă cât și hetertrofă

| ioana100 a răspuns:

Este de dua feluri:
la lumina:autotrofa:isi prepara singura hrana deoarece contine clorofila
la intuneric:heterodrofa:isi ia substantele gata preparate din mmediu...
ti-am zis asta din minte big grin

| naoko a răspuns:

Pai ziua prin fotosinteza, noaptea ca un animal.

| EuRoberta a răspuns:

Are hranire mixotrofa autotrofa la lumina adica face fotosinteza si la intuneric heterotrofa de aceea i se si spune mixotrofa
Sper ca te-am ajutat

| ღspecialgirlloveღ a răspuns:

Deci, ziua prin fotosinteza
noaptea cu resturi organice din apa... funda?

| DANU_4412 a răspuns:

Euglena verde se hraneste cu cucuri de baetzi!