| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce va asemanati viata?

Eu mi-o aseman cu o groapa imensa in mijlocul padurii, in care sunt singura si din care nu pot scapa, decat daca as striga dupa ajutor, dar nu am glas. O padure cu multi copaci in care nu poate patrunde lumina, si atunci cand doar pentru o clipa patrunde, soarele apune si se insereaza...

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O lume rece, rece, rece.
Pa, pa.

| gigiro a răspuns:

De ce nu poate patrunde soarele? Poate i-ai inchis tu usile(portile)Cred ca mai intai trebuie sa intre in sufletul tau si apoi in groapa. Deschideti sufletul, catre noi, catre prietene, parinti, etc. Exista in jurul tau oameni care te pot ajuta cu un sfat, o idee, o vorba de alinare. Daca esti trista din cauza unui baiat, inteleg, dar daca ai alte motive.

| just|breathe a răspuns:

@gigiro-nu, nu sunt trista din cauza unui baiat...
Poate am fost prea realista, prea directa dar chiar asa e, de mult timp incoace.

| just|breathe a răspuns:

@c2rmen:sa speram ca va fi asa...

| Pisiii :x a răspuns:

Eu mi-a aseman cu o picatura mica de apa pe o frunza imensa...si stau cu grija sa nu vina vantul sa ma dea jos si sa cad in gol. sad

| romanionu a răspuns:

Eu o aseaman cu o gaura neagra in care umbli orb fara sa stii ce te poate lovi din spate sau ce erou iti poate sari in ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti realista cand spui asta despre viata. e adevarat. dar trebuie sa recunoastem ca viata mai are si parti pozitive.bune.si fericire uneori...eu as asemana viata cu un camp imens de flori iar noi suntem fluturii care zboara cautand cel mai placut parfum dar de multe ori ne inselam sau ne luam dupa aparente sau bondarii ne pun piedici ca sa nu reusim.insa stim de la inceput ca scopul nostru este sa ajungem la floarea cea mai parfumata si nimeni nu ne poate impiedica si mai ales important este sa nu ne dam batuti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca ai probleme de vedere, dar stai linistita, vor trece.
Viata este cel mai frumos lucru(de fapt, nu am cuvinte sa inlocuiesc acel lucru). Trebuie traita din plin deoarece iti ofera toate posibiliatile pe tava, dar din cand in cand ii mai da si ceva amar ca apoi sa gusti cu placere din dulceata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@noname cu toii trecem prin astfel de perioade, cu cat sunt mai lungi, cu atat ne vom bucura de ce va urma.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata nu poate fii asemanata cu ceva dar daca ar fi sa folosesc analogia ta... o campie cu flori frumos mirositoare, vara in plin soare. Imi pare rau pentru tine

| Crisu_5721 a răspuns:

Noname, asta este un vis? Ca nu-mi dau seama!