| FLORINEL_9113 a întrebat:

Cui ii apartine alocatia scolara? Copiilor sau parintilor pentru intretinerea copiilor? Eu am cardul de alocatie la tata din clasa a 8-a si nu am pus mana pe el absolut niciodata.
Nu ma refer sa iau cardul si sa scot banii de pe el.Ma refer la atingere.Am cel putin 1000 RON pe card.Deci cel putin 1000 RON...ca sa nu credeti ca 100.
Tata imi spune ca alocatia este data parintilor pentru intretinerea copiilor, ceea ce mi se pare absurd...bate la ureche.
Vreau sa stiu 2 lucruri:
1. A cui este alocatia din punct de vedere legal?(in prevederile legii 61/1993 nu am gasit niciun raspuns convingator)
2.In caz ca alocatia imi apartine mie, ce solutii imi dati pentru a-mi putea lua banii care mi se cuvin?

1 răspuns:
| NorbO a răspuns:

Poi alocatia este a ta, dar daca nu ai 18 nu ai ce comentalaughing
Poi na poti sa faci ce vrei daca parintele e asa cum e numai inrautatesti situatia.
Bafta frate straight face!