| mileyselydemy a întrebat:

Cum adaugi pe Facebook pe cineva ca sora daca deja este adaugat in lista de prieteni?

4 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Nu contează dacă este deja adăugat la prieteni, poţi să-l adaugi şi la familie. Te duci la Edit profile, apoi în partea stângă la Friends and Family, la Family pui numele persoanei care vrei să o adaugi şi selectezi ce vrei să fie...soră,frate, etc şi apoi dai OK şi aştepţi confirmarea persoanei.

| Awndre a răspuns:

Profil- Editeaza profil - Prieteni si familie - Familie ( scrii numele persoanei), alegi "sora" -> salveaza modificarile si gata happy

| Smerix a răspuns:

Depindee...DAca nu ai cronologie de duci la lista de prieteni si pe acolo gasesti un creion mic. Apesi pe el si iti apare acolo FAMILIE.O sa vezi ADAUGA UN MEMBRU AL FAMILIEI `sau ceva de genu`si selectezi numele prietenului.
Daca ai cronologie te duci pe profil si sub numele tau iti apar informatii despre tine.Acolo este si un DESPRE.Apesi pe el si iti apare o noua pagina unde vezi urmatoarele lucruri:"Munca si educatie","Domiciliu","Relationship","FAMILIE","Pagini".Apesi pe FAMILIE si la`fel ca si mai sus`apesi pe Add`.membru familie si gata. Sper ca te-am ajutat.; X. Fundita?; o3

| Alyceee a răspuns:

Intra in profilul tau, iar sub numele tau vei gasi date despre tine, data nasterii, unde lucrezi, etc. Tu apasa butonul editeaza profilul, iti va intra o noua pagina, iar in stanga ai "prieteni si familie". Apoi vei scrie in spatiul destinat familiei numele din contul de facebook al personei pe care o vrei ca sora si selectezi acolo "sora". Acelasi lucru va trebui sa-l faca si ea. :)
Sper ca ti-am fost de folos.
Pagina directa: http://www.facebook.com/editprofile.php?sk=relationships