| Ancutsss a întrebat:

Cum ajung un hacker?:d Poate e stupida intrebare dar sunt curioasa :d.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu e stupida! E buna intrebarea, mai ales ca multi nu fac diferenta intre un hacker si un cracker! Diferenţa esenţială dintre un hacker şi un cracker este următoarea : hackerii construiesc lucruri pe când crackerii nu fac altceva decât să distrugă.
http://garaj.xhost.ro/hacker-howto/hacker-howto.ro.htm#what_is
Succes!

| TheFACKYouTub a răspuns:

rolling on the floor curiosii mor repede.
buna intrebare
pe net nu o sa gasesti niciodata programe gen "cum devin hacker" etc etc.
stii cum e cu hackerii, cum e o meserie dat din tata-n fiu, fara sa stii altii
asa e si cu ei.secretele nu se divulga.un hacker petrece 24/24 ore la pc.nu face alt cv.nu stai o ora ori 2 ore la pc si te numesti hacker.
nu gasesti nimic de ei pe net.
sunt doar vorbe.
cu sunt si povestile despre Iisus Hristos, inca nu se stie exact nimic de al.asa e si cu hackeriiwinking