| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea afla daca am voce si merita sa ma apuc de cantat?

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cauti o scoala populara de arta si intrebi un profesor de canto!

| anonim_4396 explică (pentru PsihoSex):

Pai eu nu am cantat niciodata si as vrea sa ma apuc si nu stiu daca sa ma apuc sau nu

| Violleta2022 a răspuns:

Profesorul de muzica de la scoala unde esti, ti-ar putea testa vocea si ti-ar putea spune.
Ori, un profesor de la o scoala populara de arta, din orasul tau.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să cânți o melodie în fața prietenelor și întreabă-le dacă ai voce ori întreabă profesoara de muzică.
Sau ai putea să cauți versurile unei melodii pe Youtube + versiunea instrumentală și te înregistrezi în timp ce cânți.
După aia asculți înregistrarea și vezi ce a ieșit happy

| ywar a răspuns:

Ti-ai putea-o lucra cu un profesor de canto, iar daca vrei sa te antrenezi, ai putea canta intr-un cor de biserica. Si eu am voce si fac asta de destul de mult timp.