| CRISSCRISTIAN a întrebat:

Cum as putea deveni un geniu? daca stiti, va rog sa imi raspundeti la intrebare!

multumesc!

4 răspunsuri:
| cQsm1N a răspuns:

Sincer nu stiu cum ai putea sa devi un geniu, unii se nasc sa fie asa daca intelegi ce spun, acum depinde de tine ce iti place sa faci si poate inventezi si tu ceva folositor big grin

| MrSoapte a răspuns:

Oamenii se nasc, cu anumite calitati!
Nu putem schimba lucrul acesta! Geniile sunt oamenii care au fost inzestrati, din nastere, cu anumite calitati!
Totusi, daca citesti diverse lucruri, daca inveti...iti poti imbogati cultura generala!
Pentru a excela in orice domeniu, este nevoie de multi ani de invatat

Sper ca am reusit sa te lamuresc!
Succes!

| AsTheLove a răspuns:

Draga CRISSCRISTIAN,
Inteleg ca doresti sa devii un geniu.Ei,oameni de astia sunt foarte putini! De exemplu ia-i pe Albert Einstein, sau cel care a inventat lumina.
Daca vrei sa devii un geniu, trebuie sa retii sfaturi si toate lectiile, cum ar fi sa spui cuvintele toate pe de rost chiar daca ai citit numai odata!laughing
Apoi un geniu mai inseamna a sti totul de mic copil!

Sper ca te-am ajutat, geniule rolling on the floor))
AsTheLove

| Albastru45 a răspuns:

Daca postezi asemenea intrebari pe TPU, te asigur ca nu ai aabsolut nici o sansa sa devii geniu happy