| 3v3nt a întrebat:

Cum as putea faca rost de bani avand in vedere ca am doar 14 anii. Vreau sa imi cumpar cateva gantere de 25kg

Răspuns Câştigător
| fluturas10 a răspuns:

Pff..cam greu ce-i drept straight face, dar nu imposibil. Daca parintii iti dau bani la scoala(in fine, se cam termina scoala) poti pune de o parte o mica suma. Facand asta zilnic se vor strange.Fii atent si atunci cand parintii iti dau bani pentru o iesire sau orice altceva, economiseste si de acolo.Deasemenea poti vinde carti/culegeri/obiecte sau alte lucruri ponline, fie pe Olx, Tocmai.ro,Okazii.ro.Nu stiu cat de 'utile' sunt sfaturile mele, insa altceva nu stiu ce ai putea face.Aaa.Am cautat si am vazut ca ganterele sunt cam 300lei. Daca iti este prea greu sa strangi atat poti cumpara, poate, online.
-uite aici, poate e de ajutor(stiu ca ai zis de 25kg)
olx.ro/m/oferta/gantere-12-5-x2-total-25-kg-ID1WDBB.html?code=59451c7173
-astea sunt de 18 kg.Cumpara si tu mai micute, subt la preturi mai accesibile. olx.ro/m/oferta/set-gantere-rovera-18-kg-nou-ID1TlNL.html
Cam atat.Bye! happy Intra si pe Tocmai.ro.

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Datorita faptului ca esti in crestere, nu se recomanda folosirea ganterelor deoarece au ca efect tasarea mugurilor de crestere a oaselor si in felul acesta dezvoltarea ta neuniforma.

Ganterele si in general greutatile se recomanda a se folosi abia dupa varsta de 18 ani cand se termina ciclul de crestere al oaselor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 14 ani cu gantere de 25 Kg?
O sa-ti *** corpul (scuze de expresie). Doar daca nu vrei sa incepi cu greutati mici, apoi sa ajungi treptat la 25.Asta iti indic sa faci.
Si strangi alocatia,banii de buzunar,incerci sa faci cate un serviciu cuiva sa iti dea un ban, sau ceri de la parinti, le zici pur si simplu ca vrei sa iti iei gantere si nu ai banii necesari.(zici ca altii prietenii de ai tai fac sala, si tu nu le ceri asta, dar macar sa iti de-a bani de gantere) laughing bfta.

| Puffulets a răspuns:

Daca parintii nu te pot ajuta, atunci ai putea sa te agajezi de exemplu la o terasa ceva, avand in vedere ca e vara. sa prmesti cativa banutihappy

Răspuns utilizator avertizat
| VladSiri a răspuns:

La 14 ani banuiesc ca ai si parinti. Te duci frumos si le explici ca ai nevoie de bani sa-ti cumperi gantere si nu cred ca nu o sa-ti de-a