| 070Alexa a întrebat:

vreau niste sugestii prin care pot face niste bani(avand in vedere ca am 14 ani)deoarece avand banii mei pot sa imi cumpar ce vreau eu. Daca le cer parintilor trebuie sa isi spuna si ei punctul de vedere despre ce imi cumpar.

9 răspunsuri:
| William a răspuns:

Daca imi zici ce vrei sa cumperi cu banii aia iti zic cum sa ii faci.

| 070Alexa explică (pentru William):

Haine(rochii,pantofi),farduri...chesti de genul asta

| William a răspuns (pentru 070Alexa):

Puteai sa spui ca vrei sa cumperi lucruri inutile, intelegeam eu ce vrei sa zici. Ai mai multe variante sa faci bani una este cersitul, alta prostitutia, alta sa furi sau poti sa te angajezi pe timp de vara la un mall sau un fast food etc, dar pentru a te angaja trebuie sa fie de acord parintii tai, asa e legea.

| 070Alexa explică (pentru William):

Daa am zis ca am 14 ani deci nu pot sa ma angajez si primele 2 variante nu se i-au in calcul deloc

| William a răspuns (pentru 070Alexa):

Daca nu te angajezi nu prea ai cum sa faci bani. Poate sa convingi pe cineva sa ii plimbi cainele sau sa fii babysitter, altceva legal nu imi vine in minte.

| GreenEyed a răspuns:

Ai putea sa faci bratari din ata si sa le vinzi.Ies banuti cat de cat frumusei daca te tii de asta.

| NicollHellen a răspuns:

Banii castigati sunt insuficienti?! Ai nevoie de un venit suplimentar, insa te-ai saturat de patroni exigenti ce iti cer experienta, nepermitandu-ti sa o capeti in cadrul companiilor lor?
Firma noastra promoveaza oamenii ce doresc sa munceasca indiferent de categoria sociala si varsta ce o au! Lady's Cosmetics Romania= Castig garantat=Venitul suplimentar mult dorit+ Sprijin permanent. Add la ladys. business pentru detalii!

| agentX99 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi intrebare... Ai putea sa le ceri parintilor voie sa te inscrii ( pe numele lor bineinteles ) la oriflame sau avon. vei primi un catalog si il poti aduce la scoala, il vad colegele si vor comanda de la tine. comanda lor sa zicem 50 de lei Avon/Oriflame (depinde unde te inscrii) ti-o vor da cu reducere de 40-50%(pentru. ca, fiind reprezentant de-al lor, le aduci comenzi/clienti). Asta inseamna ca tu vei plati numai 25 de lei, colega iti da 50 (cat scria in catalog ) deci iti ies 25 de lei de comanda. Imagineaza-ti ca la o comanda de 75 de lei (asa sunt de obicei) primesti 35 de lei! alte moduri de a face bani, chiar nu stiu... sper ca te-am ajutat funda?

| NicollHellen a răspuns (pentru agentX99):

Ai nevoie de un venit suplimentar, insa te-ai saturat de patroni exigenti ce iti cer experienta, nepermitandu-ti sa o capeti in cadrul companiilor lor?
Firma noastra promoveaza oamenii ce doresc sa munceasca indiferent de categoria sociala si varsta ce o au! Lady's Cosmetics Romania= Castig garantat=Venitul suplimentar mult dorit+ Sprijin permanent. Add la ladys. business pentru detalii!