| AdeLinA_4199 a întrebat:

Cum as putea sa am incredere in propriile forte? ma lupt cu aceasta problema de cativa ani si nu reusesc sa-i dau de capat...sunt o persoana destul de timida si as vrea sa trec peste asta, dar nu stiu cum...sunt la liceu acum si chiar as avea nevoie de un sfat bun.

2 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Eu am 24 de ani si am prb asta. E greu sa stii, incearca sa iti gasesti pe cineva o persoana careia sa i te confesezi o sa fie mai bine o sa te simti mai bine.Sau o alta varianta mai putin plauzibila, psihologul.
Incearca sa iesi cu prietenii sa nu stai singura pentru ca mai rau iti faci, cel putin asa e la mine, rezolva problema asta pentru ca altfel se poate agrava si o sa fie mai nasol, crede-ma ca stiu ce iti spun.
Bafta!

| sWeety3 a răspuns:

Trebuie sa faci ceva de care uneori iti este teama...de exemplu eu fac atletism si am 11 ani...Cand am de alergat 4 km jumate si desi sunt obosita cred in mine si ma gandesc ce mandra o sa fiu de mine la final.fa ceva de care toti sa fie mandri.ai incredere in tine.asta e tot cea ce conteaza:Xfunda te rog frumosbig grin