| lonveandhate a întrebat:

Cum as putea sa conving un grup de prieteni sa viziteze Muzeul de arta?

Răspuns Câştigător
| bunica18 a răspuns:

Depinde si ce anume vrei tu sa vizitezi in acel muzeu? Daca stii ceva despre un artist anume sau daca ai auzit despre o noua expozitie a unui artis contemporan etc spune-le si lor si mai ales fa-i sa inteleaga ca te intereseaza in mod particular expozitia X sau Y. Incearca sa le vorbesti despre frumos in libajul lor-winking

1 răspuns:
| Sergiu_Bajenaru_1960 a răspuns:

Vorbeste-le despre beneficiile culturii asupra dezvoltarii creerului uman atunci cind vezi istoria tarii tale trecindu=ti prin fata ochilor