| lulu_5589 a întrebat:

Cum as putea sa imi fac eu singura unghiile si sa fie mai discrete...am 12 ani:d Dati-mi idei :X

Răspuns Câştigător
| myha a răspuns:

Pai sincer eu la 12 ani mi le faceam verzi, albastre, in toate culorilelaughing. Dar acum nu te sfatuiesc. sunt demodate ashealaughing. Fa-le french[ poti sa incerci cu verde, roz, alb, toate culorile] ( daca sunt lungi ), da-le cu lac ( daca se rup ), negre ( daca vr sa pari emo). Cat despre forma, ia o *** si fa-le patrate si nu rotunde:d se poarta si sunt mai marfalove struck
Fundaalove struck:d

14 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Bună! Şi eu am 12 ani şi chiar azi mă gândeam să mă duc să`mi iau nişte ojă neagră. Dacă ai unghiile suficient de lungi, ţi le poţi face French. Dacă nu, încearcă ojă neagră sau, de ce nu, lac de unghii transparent + nişte abţibilduri drăguţe pentru unghii. O zi bună! Te pup! happy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Buna!happy
Eu zic ca ar trebui sa folosesti culori deschise happy Spre exemplu roz, alb, rosu big grin
Inainte sa aplici oja foloseste un lac de unghi happy In felul asta rezista mai multwinking

| FoXy a răspuns:

Pai da`le doar cu un lac de unghiihappy

| DianaLostInDreams a răspuns:

Poti sa le faci transparente, si eventual iti iei niste modele(fluturasi, inimioare).

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Roz pal, french, alb, galben pai, bleu deschis

| Seline a răspuns:

Incearca nuante deschise, sidefate. Daca le ai lungi, french.

| lacri a răspuns:

La varsta ta, eu mi le faceam deja negre, dar poti incerca french, lac transparent, oja roz deschis sau alb sidef happy

| Mai Tare Ca Un Drog a răspuns:

Foarte simplu. Poti folosi un lac care are putina culoare foarte mata si discreta si foarte placuta Poti desena ceva cu oja pentru pictat sau pur si simplu poti folosi un marker subtire deasupra lacului. Idei sunt multe. Poti incerca orce :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 14 ani si nu ma obosesc sa-mi fac unghiile tongue, sau daca le fac, doar asa, in batjocora :una alba, alta neagra sau fac decat 2-3 degete big grinbig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu roz si un lac foarte sclipitor vei avea un lac de nota 1000 happyhappyhappytongue!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 12 ani si sunt obsedata sa-mi colorez ungiile si parul laughing
saptamana. trecula la scoala le-am avut negre si acum mov big grin
Eu zic ca-i tare sa tii le faci colorate [mov, negre, rosii, roz aprins, elbastru inchis...etc]
eu asa mi le fac si arta super!:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 12 ani si mi le fac un alb mai inchis in fac ceva modele cu negru si imi arata bestial

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu da-le cu lac fale partate frenciul fal cu o pensula pentru modele daca le ai scurte si cum iti plac