| dolores_4478 a întrebat:

Cum as putea sa imi fac o a doua gaura in ureche (pentru cercel)?

Răspuns Câştigător
| anonim_1147 a răspuns:

Cand iti dai, ca sa nu te doare trebuie sa ai : putin spirt pe un tampon demacheant/hartie igienica/vata, un ac si cercelul
Acul il incalzesti putin la foc mic iar dupa dai cu spirt in zona unde vrei sa iti dai gaura. Faci un punct mic cu acul pentru ca este mai ascutit decat cercelul, iar daca iti dai direct cu cercelul te doare mai tare. apoi scoti acul de acolo si fixezi cercelul in gaura data de ac si apoi impingi cercelul pana cand va iesi.
Am avut 6 gauri in ureche,date de mine, ba acasa, ba la scoala laughing am si in limba... sincer nu e mare filozofie si nu trebuie sa umbli zilnic cu spirtul dupa tine... Pac pac si ai terminat.o sa fie putin umflat si rosu dar nu e nimic.2 zile km asa.
Fundaa?batting eyelashes

4 răspunsuri:
| madalyna a răspuns:

Iti poti face si singura in fata oglinzi la tine acasa asa am facut si eu o data cu ajutorul unui cercel dar trebuie sa ai grija ca se poate infecta asa trebuie sa iti dai mereu cu spirt timp de o saptamana si daca se inroseste si te doare stai linistita ca asa este in primele zile.

| Fαntαsy a răspuns:

Ori o faci tu cu acul incins, dar sa ai mare grija (sa fie dezinfectat si sa mai fie cineva cu tine ca sa te ajute) ori te duci la un magazin de tatuaje?! nu stiu sigur daca fac si gauri in urechi, la un salon de frumusete. dar poti sa intrebi happy

| Diana1172 a răspuns:

Nu cu acul incins doamne ferestestraight face am trei gauri intr-o ureche si mi le-am facut eu direct cu cercelul ( sa fie aur sau argint). dezinfectezi locul apesi cu cercelul si gata.pe moment nici nu doarebig grin dar neaparat sa dezinfectezi si la o zi dupa ce ti-ai facut la fel. :*

| Ana_2576 a răspuns:

Cel mai simplu ai putea sa te duci la un salon de pierce si tatuaje sau ai putea sa rogi pe cineva care stie sa faca asta.