| bogdanelu1 a întrebat:

Buna as dori sa imi fac un flash in ureche..am deja gaura de la cercel, dar cum as putea sa o largesc?

10 răspunsuri:
| apalipis a răspuns:

Um, acelea se numesc 'expendere' sau 'traper' :). Si se gasesc in diferite marimi, gen : http://www.bestial.ro/magazin-528-tapers.html

Eu una am un expender de 4 mm. Dar am inceput sa imi largesc gaura cu alte chestii de ex : o bucatica de bat de la bat de ureche, l-am ascutit la varf si l-am bagat destul de usor:D; am continuat cu betisor de la acadea apoi niste capete de pensule si tot asa. Mi-a fost mai usor cu chestiile de genu decat cu expender pentru ca eu avand gaura destul de mica si expenderul era destul de greu, pentru inceput imi atarna.
Dar tine minte! O data ce iti faci fleshu de o anumita marime, trebuie sa ti cont daca iti doresti ca pe viitor sa se retraga.
Fleshurile de pana la 16 mm se retrag in cateva luni, daca acestea au fost facute cum trebuie.
Daca ti-l faci mai mult de 16 si dupa o perioada nu-l mai vrei..va trebui sa ai rabdare sa se inchida.
*Unele nu se inchid complet.
Si daca vrei flesh doar pentru ca au prietenii, mai gandeste-te.
Totusi, sunt niste gauri evidente. Si unele persoane nu le accepta.

| XoXo4you a răspuns:

Am auzit ca exista diferite marimi de cercei dinaceia mari in tai incepi cu unul mic apoi din ce in ce mai mare...in cel mai rau caz ti se poate upe ureche acolo unde largesti intreaba in magazine specializate de cercei cred ca se vand la set

| bogdanelu1 explică (pentru XoXo4you):

Da stiu asta...eu ma refeream cum se largeste..cu ce? ca nu se largeste cu cercei...ii o chestie speciala am auzit ca se cheama largitor sau cv de genuthinking

| XoXo4you a răspuns (pentru bogdanelu1):

Asta spuneam si eu sunt cercei speciali nu stiu cum se numesc http://www.pierce-yourself.ro/detalii.php?id=0491 cumpara de aici e un set de cercei dinaia sau ce sunt si incepi cu cel mai mic acel cerc ti-l bagi in gaura de la cercelul normal si schimbi cercei in functie de marime http://metropotam.ro/......382141922/ aici sunt informati sper ca te-am ajutat oricum e net gasesti o multime de informati

| Andra_Maftei_1996 a răspuns (pentru bogdanelu1):

Expander

| MdRoUgS a răspuns:

Salut...eu am avut streciuri..., dar m am hotarat sa renunt la ele! in fine fac o paranteza(dela nu se scrie asa se scrie de la)eu am facut ceva de genul:mi am bagat mai intai un pierce de limba, apoi un bat de acadea, apoi un dop de carioca, apoi mi-am facut dintr o bucata de lemn un fel de expender si intr un final mi am pus flash ul

| TattoosPiercingsPlugs14 a răspuns:

Poti sa iti comanzi de pe net plugs sau tapers (eu recomand tapers) si iti cumperi o marime mai mica (1.6mm) si il tii timp de o luna si dupa tot schimbi cu o marime mai mare etc... dar sa nu sari peste marimi nu este bine pentru ureche puppy dog eyes

| SoranaCh a răspuns:

Hei..si eu am flash, cam de vreo 5mm si am inceput cu expendere facute de mine, din plastelina fimo( plastelina care se intareste la cuptor). Parerea mea e ca decat sa-ti cumperi multe expendere, mai bine iti iei plastelina (cam 7 lei pachetelul) si iti faci cam 20 de expendere, sau mai mult. Si cand o sa ajungi la marimea finala, sa iti cumperi un flash happy

| SkaterZsolt19950903 a răspuns:

Cumpara-ti expander. Sunt de diferite marimi. Dar sa ai grija, ca doare cand il largesti. Eu am o gaura de 26 mm.

| tecdec1 a răspuns:

Da poti, prima data trebuie sa faci rost de ceva tub cu 1 mm bupa aia scoate-l tubul din pix taie o bucatica si ai o gaura cu 3mm