| biancabbb a întrebat:

Cum as putea sa ma abtin de la dulciuri? Si ce sa fac pentru a-mi subtia picioarele?

4 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Bună.
Fă sport, și când îți trebuie dulciuri, mănâncă fructe.

| GuitarFly a răspuns:

Ca sa te abtii de la dulciuri, am citit undeva ca trebuie sa mirosi esenta de vanilie (stii tu, aceea pentru prajituri). Esenta de vanilie taie pofta pentru dulciuri. Ca sa iti subtiezi picioarele trebuie sa faci exercitii, cum ar fi mersul cu bicicleta, alergatul, dar si plimbarea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai cumperi nu mai ai de unde sa mananci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cum stai cu glicemia?
Mergi si fa o analiza sa vezi. Compenseaza cu fructe, nu mai tine dulciuri pe langa tine.
Te pup!