| vintageheart a întrebat:

Cum as putea sa-mi decorez caietele? Ceva idei? Dau fundita

11 răspunsuri:
| Amrita a răspuns:

Hello. Eu cand ma plictisesc in clasa mai desenz ceva pe caiete(cu marker sau pixuri colorate si cu sclipici):numele tau, al baiatului de care iti placehee hee, inimioare, stelute, tot ce-ti trece prin cap.
Mai erau si stikerele alea cu New Moon(revista Bravo girl) in caz de-ti place.Sau cum a zis gabriela poti capsa inimioare sau alte chestii de prin reviste, carti etc. Succes!:*

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Buna:*
Eu le desenez sau lipesc abtibildurihappy

Sau poti decupa poze din reviste si le lipesti...:d

| Deeiu a răspuns:

Eo le pictez cu ojabig grin(culorii:roz, alb, galben, etc)
Sunt chiar dragute, si nu numai pe caiet, mi-am facut pe tastatura, pe telefon(O inimioara si litera A, de la Andreea)
Multa lume mi-au zis ca sunt ff dragute si chiar nu se sterghee hee[bine acu` depinde si de ojastraight face]. ale mele au rezistat ff multlove struck`
Si nu-ti trebuie nici bani(asta daca ai deja o oja la indemana), daca nu, cumparatihee heenu e multbig grin:*

| hax0r a răspuns:

Cu guma de mestecat

| Pandaaaa a răspuns:

Eu imi desenez cu pixu'. scriu dif lucruri.adica.
. doar cand ma plictisesc.si mai pun si abtibilduri.sau.mai lipesc si p prima pag imag cu actorii pref.cantaretzii.etc(SUCCES)!love struck sper ca merith eu fundita.love struck

| Iulia_9015 a răspuns:

Poti pune stichere sa faci desene sa le dai cu oja sau cu ruj(te dai cu ruj rosu si le pupi)laughingsucces

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu abtibilde, desene in creion imagini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa il decorezi foarte frumos cum am facut si eu cu oja si ii pun tu sclipiki sau.chestii stelute, inimioare floricele si cand te`ai pliktysit de ele.il stergi cu acetona succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de obicei desenez in spatiul dintre cotor linia caietului tot felul de inimioare stelute, spirale... daca e vorba de un caiet de amintiri poti arde foaia jos, sau sa pui stickere tridimensionale[4 bucati se vand si la un leu si 20 de bani +sunt foarte dragute]. daca e caiet de clasa, si vrei ca profesorul sa nu-si dea seama ca nu esti atenta si ca desenezi poti face pe margini orice iti vine prin cap.happyelibereaza-i minte si gandeste-te la tot ce e mai frumos si ti-ar place in momentul acela:*
sperr sa iti placa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ma cheama alina! poti lipi actibilduri...sau.eu am niste stelute stralucitoare si le lipesc

| irina_3672 a răspuns:

Buna!big hug
Pai ar fi mai multe variante. La libarrii gasesti nsite stickere, gen actibilduri, dar mai dragute. Poti sa le lipesti pe coperta. Mai sunt carioci, cu care poti sa desenezi sau sa ingrosi numele si materia ce scrie pe caiete. Poti face un fluturas, stelute sau ce vrei tu. Dar depinde daca vrei sa le pui pe coperta caietului, cea din carton, sau coperta din plstic, cea atasabila. Ti-ar fi mai usor sa faci totul pe un caiet gen Pigna, simplu, cu coperta din carton sau pe o coperta atasabila, decta pe o coperta dinaia lucioasa.

toate cele bune! :*