| Dorina_3787 a întrebat:

Cum as putea sa-mi recapat incredere in baietii?

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Presupun ca ai patit o faza gen "erai cu un baiat iar el te-a inselat", nu?
Ei bine, gandeste-te ca nu toti baietii sunt la fel. Unii sunt porci si nu vor decat sex, altii sunt prosti si nici nu sunt interesati de fete, altii sunt timizi, si le va fi frica sa nu te piarda, altii sunt macho si cred ca nu te vei supara daca vor face ce doresc ei...
Iti sugerez doar sa nu te legi de tipurile de baieti care nu-ti plac, daca iti place de un baiat sa-l studiez mult inainte de ai accepta prietenia, ca sa aflii mai exact cum e el. E fustangiu, timid, romantic, rece, etc.
Plus, trebuie sa ai niste standarde care sa nu se aplice la toti. De exemplu, ti-l imaginezi pe Fat-Frumosul tau personal fiind, sa zicem, inalt, frumos, haios, sincer si sa aiba ochii verzi.
Daca un baiat de care nu-ti prea place o sa te abordeze, vei avea dreptul sa-i spui pur si simplu, ca nu e genul tau si nu vrei sa ai de-a face cu el happy
Trebuie doar sa-i alegi cu grija, sa fii tu simpla ca sa atragi baietii [implicit sa ai din ce alege laughing], si nu in ultimul rand, sa ai incredere in tine insati. Daca nu ai incredere in tine si nu stii unde iti sunt limitele, nu vei putea avea incredere nici in straini happy

3 răspunsuri:
| friday a răspuns:

Nu toti sunt la fel. big grin

| ZeWsSs a răspuns:

Incearca sa te apropii de un baiat cat mai mult si asta incetul cu incetul pana vei fi ferm convinsa ca poti avea incredere il el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi sincera si fi tu insuti