| cristinutza1995 a întrebat:

Cum as putea scap de de raguseala? am nevoie de sfaturi.va rogggg

1 răspuns:
| kidulinha a răspuns:

Gargara cu apa calduta si bicarbonat de sodiu.
sau
Bea ceai de musetel cu lamaie si miere (in loc de lamaie si zahar).
Fierbinte, cat poti suporta tu ( nu trebuie sa-ti arzi gatullaughing )
Este un spray pentru gat (bioparox) dar costa cam multicel daca nu este pe reteta. Asa ca daca vrei d-ala, du-te la doctor.
Sau poti sa mananci miere, 2-3 lingurite inainte sa te culci si sa nu mai bei apa pana dimineata. sau sa mananci altceva.
si eu am mari probleme cu raguseala, cu gatu' laughing si cu astea imi trec.
In ultimul timp, evit medicul ca ma trimite la operatie, sa-mi scot amigdalele. Eu personal, bag mult ceai, mai ales ca are musetel care e detoxifiant, lamaie care are vitamina C si miere care e buna la toate laughing) :*