| cristinukamady a întrebat:

Cum castig jocul master mind la lady popualr?big grin plss dau funda celui mai rapid si folositor raspuns

Răspuns Câştigător
| Ramona_5356 a răspuns:

Pai eu fac in felul rmator:
Umplu pe rand cele 4 "spatii" cu cate o bila de aceeasi culoare(toate cele 4 spatii le umplu cu bile albastre, apoi galben etc., si daca in partea dreapta imi apare o bulina neagra inseamna ca am ghicit atatea bile cate buline negre sunt, iar daca nu apare nici o bulina neagra nu ai ghicit nici olcul nici coloarea bilei
Mai este inca ceva: se poate intampla ca atunci cand trebuie sa la ordonezi sa-ti apara si un contur alb care iti arata ca ai ghicit culoarea bilei dar nu si locul ei... Funda? big grin