| Geo_4096 a întrebat:

Cum comentati acest citat: " Miracolul iubirii aduce dupa sine miracolul cuvantului". Ce intelegeti voi din el?

2 răspunsuri:
| DyaElla a răspuns:

Iubirea este sentimentul suprem ce este marturisit in mare parte prin fapte, insa in cele din urma puterea cuvantului isi arata marea splendoare la fel ca un miracol, adresat persoanei iubite prin marile cuvinte ce dovedesc dragostea purtata in suflet.

| Adriana_1090 a răspuns:

Eu? Iubirea declarata in cuvinte. adica iubirea se simte dar e un lucru magic cand ii vorbesti depre iubire persoanei in fata caruia iti tresalta inima.nu?