| Izabella265 a întrebat:

Cum Dumnezeu la vasta de 38 de ani sa nu fi insurat si sa nu ai o familie? Oare din ce cauza acest prieten de familie nu si-a intemeiat o familie? Cum a putut sa stea asa?

20 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

laughing Deci: Tu consideri ca la varsta asta toata lumea in mod normal ar trebuie sa si fii creat intemeiat o familie asa cum spui tu? Este cumva o Regula batuta n cuie si nimeni nu are voie sa o incalce? iar daca la varsta respectiva nu are o familie smd. cum spui. pentru tine personal este un mare soc? laughing
Uite ca lucrurile nu stau chiar asa! Iar daca nu este insurat si nu are o familie. nu ar trebui sa fie un soc chiar atit de mare precum consideri tu. Pur si simplu exista oameni care aleg sa traisca altfel decat ceilalti ..Acum ce ar trebui sa i judecam ca nu au o viata ca majoritatea? Dar ce parere ai despre cei care aleg sa traiasca departe de civilizatie departe de restul lumii. in pustietate pur si simplu. Cica mai aproape de Dumnezeu.sad hmm. in fine. numai zic nimic ca pe urma sar de la intrebarea ta!
Deci.cum iti spuneam.
Fiecare om alege sa traisca cum considera ca asa ii este mai bine si este mai fericit! Poate se va insura la 39 va cunoaste o femeie frumoasa cu unul sau doi copiii si va avea o familie frumoasa. Vei si tu atunci mai linistita? laughing)

| Izabella265 explică (pentru VadTot):

Da! Dar sti care este faza.Este naspa cand esti bolnav s-au suparat si nu ai pe nimeni langa tine.Adica sa te consoleze etc.

| DNSK a răspuns:

Exact asa e varul meu. undeva la 40 are. vina e a mami lui, careia nicio fata nu a putut sa-i intre in gratie. niciuna nu a fost suficient de buna pentru baiatul ei. si uite asa a ramas singur.

| Izabella265 explică (pentru DNSK):

Daca iubesti cu adevarat nu te mai iei nici dupa mama... dupa abosolut niemni.

| DNSK a răspuns (pentru Izabella265):

Mhm.punem pariu ca se poate? inseamna ca nu ai dat peste baietasi de astia. dar nici sa nu dai, ca n-ai viata buna cu ei!

| darrio2007 a răspuns:

Poate nu vrea sa isi creeze obligatii.Sau,pur si simplu, nu ii plac femeile.

| AtateaConditii a răspuns:

Daca nu vrea sa innebuneasca.

| sappy a răspuns:

Este un om responsabil, nu mai suntem acum 20 de ani cand daca la o varsta nu aveai nevasta si copii, te vorbea lumea de rau.Ar fi mai ok ca sa ai 2 copii si sa nu ii cresti cum trebuie, neavand maturitatea si mijloacele de orice fel!

| neutrino a răspuns:

Este un proverb in legatura cu un caine si un drum lung. De ce trebuie in ziua de azi sa fii casatorit?

| Holiday a răspuns:

Poate e gay.
Dar mai degraba a avut alte prioritati, si sincer, nu cred ca regreta, nu-l compatimi tu, foarte probabil sa fi avut o viata foarte frumoasa asa.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ca sa ai o familie, trebuie mai intai sa ai cu ce sa o intretii. Nu poti sa faci copii si sa-i trimiti la cersit. Stiu ca se practica si asa ceva, dar mi se pare de porc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca toata lumea are banii sa tina o familie sau maturitatea. Cum dzeu auzi la tine laughing. ori e tantalau, ori unu care zboara din "floare in floare" ori unu care nu a putut sa intretina o familie asa ca nu are de ce sa se insoare si sa faca si copii

| lolium a răspuns:

Unii oameni pur si simplu nu simt nevoia sa aiba copii sau sa se casatoreasca.

| Crazyfish a răspuns:

Si eu, ca am familie si n-am par in cap, ce-am castigat, ai?
De-o mie de ori mai bine singur!
De-un milion!

| lovemeoana a răspuns:

Uite ca a putut. si poate o sa poata in continuare

| Izabella265 explică (pentru lovemeoana):

Pentru mine este un soc.Dar din ce cauza? Din cauza ca nu are incredere in femei? Sau ce?

| lovemeoana a răspuns (pentru Izabella265):

Posibil.

| GYGYLATINO a răspuns:

Poate nu are un loc de munca sau poate are foarte mult de lucru la servici si nu are timp sa si intemeieze o familie si eu sunt sigur si vreau sa mi fac o iubita sa mi intemeiez o familie dar o relatie nu se poate face fara bani poate doar iubirea dar intr-o relatiie trebuie bazata pe incredere vointa si platile pentru facturile care vin inclusiv chiria

| marian5693 a răspuns:

Nu cred ca e nimeni obligat sa se casatoreasca pana la o anumita varsta. Banuiesc ca are motivele lui pentru care nu a facut-o. Pana la urma e doar treaba lui. Nu cred ca ar trebui sa intereseze pe altcineva.