| Georgemy2 a întrebat:

Cum e la liceu? Daca esti un baiat mai timid cum e? Iti faci prieteni usor? Prietene?

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Sunt nu mai smecheri, si putini tipi de treaba cu care te imprietenesti imediat.happy

7 răspunsuri:
| borntotwerk a răspuns:

Daca esti timid si frumos iti faci repede prieteni. Daca esti timid si mai 'uratel' iti faci cam greu.dar o sa gasesti tu o persoana cu care sa te intelegi bine. happy

| Georgemy2 explică (pentru borntotwerk):

laughing mai timid si frumos, mai timid si mai uratel laughing Cel mai tare raspuns laughing

| borntotwerk a răspuns (pentru Georgemy2):

laughing)

| iulianr a răspuns:

Si eu eram foarte timid in clasa a 8-a, dar la liceu am invatat sa fiu mai sociabil. Tot sunt timid, dar nu la fel ca in generala. Daca ai noroc de colegi prietenosi iti garantez ca nu te vei plictisi si iti va trece timiditatea. e adevarat ca sunt si unii mai "smecheri" care nu prea vorbesc cu "oricine", dar iti vei face prieteni cu siguranta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La un moment dat tot ai sa iti faci 1-2 prieteni chiar daca esti timit, mai greu o sa fie in primele 2-3 saptamani

| Wukii a răspuns:

Îți vei face încetul cu încetul prieteni. Dar cred că îți va fi destul de greu să ții faci.

| Happinessssss a răspuns:

Liceul e plin de increzuti si tot felul de retarzi. Dar stai calm, exista si persoane de treaba si sociabilebatting eyelashes. Chiar daca esti mai timid, incearca sa socializezi, doar asa poti sa iti faci prieteni, nu? happy