| AndreiAndutzu a întrebat:

Cum e mai corect? Sa faci ceea ce trebuie sau ceea ce simti?

Răspuns Câştigător
| NobleHeart a răspuns:

Cu siguranta e mai corect sa faci ceea ce trebuie, pentru a avea constiinta impacata.Insa daca ceea ce simti nu e ceva total gresit, care nu implica foarte multe riscuri si care nu te-ar face sa regreti decizia luata, atunci e bine sa faci ceea ce simti. happy

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Din punctul meu de vedere, sa faci ceea ce iti doresti cu adevarat este cel mai bine si mai potrivit, indiferent ca "trebuie" (de fapt, sunt putine lucruri in viata care sunt cu adevarat obligatorii, iar acelea sunt nevoile de baza ale unui om) sau ca asa ar fi "corect". Perspectivele sunt diferite in functie de cum si cine analizeaza situatia, iar sa pierzi prea mult timp cercetand corectitudinea unor fapte mi se pare inutil, atat timp cat tu esti multumit de rezultatul final. Deci, mi se pare mai "corect" sa faci ceea ce crezi tu ca e mai potrivit raportat la propria persoana.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Eu fac întotdeauna ceea ce trebuie ci nu ceea ce simt deoarece prefer să iau decizii pe bază de raţiune în locul celora sentimentale.
Depinde de la om la om, fiecare are un anumit caracter cât şi un punct de vedere distinct.
Pa-pa.

| zSchizophrenic a răspuns:

Depinde de context.In mod normal amandoua sunt corecte.

| sublime89 a răspuns:

Ceea ce trebuie, pentru ca, de multe ori daca faci ceea ce simti nu faci ceea ce trebuie.