| anonim_4396 a întrebat:

Cum e viata de adolescent?

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E cea mai frumoasa perioada a vietii chiar daca sunt unele probleme care afecteaza mai mult sau mai putin in functie de taria de caracter a fiecaruia.Se invata din greseli, se incearca sa nu se mai repete, nu toti reusesc, dar peste ani veti privi cu nostalgie in trecut si abia atunci va veti da seama de frumusetea vietii de adolescent.

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Data naibiiraised eyebrows
Numa` problemuriwinking

| Elena1234456 a răspuns:

Of. e asa de greu sa fii adolescent.

| daii a răspuns:

Cea mai cealove strucklove strucklove struck! Chiar daca.se intampla cateodata unele chestii "rele". asta e acumbig grin

by daiiwinking

| nobody_9468 a răspuns:

Cum sa fie?
ca atunci cand iei...hee heelaughing
cazuta'n captongue

bafta

| Ea12345 a răspuns:

E si bine, dar si greu...Si cu scoala, si cu temele, si cu prietenii...Ne descurcam si noi cum putem big grin

| georgiana a răspuns:

Este perioada cea mai frumoasa a vietii, cu greseli si palpitatii, escuri si succese, depinde cum privesti lucrurile.Asculti muzica, mergi cu prietenii in excursii.
Ai parte de foarte multe bucurii din partea unui cerc de prieteni cu care iti petreci o mare parte a timpului. Bucura-te in continuare!

| Kassandra1408 a răspuns:

Distractiva, frustranta uneori, cu siguranta obositoare si cateodata chinuitoare. daca ignori cosurile, despartirile urate si profii najpa de la scoala totul e ok big grin te maturizezi si te bucuri de viata

| LuS[z] a răspuns:

Cu urcusuri si coborasuri dar in definitiv este frumoasa

| eveline a răspuns:

Ca sa intelegi mai bine uite versuri asteabig grin
Vama veche-18 ani

Am doar optispe ani, Sunt nebun iubesc si nu am bani!
Nimeni nu-mi sta in drum,
Am soseaua mea doar cu-n singur sens ma va duce undeva?

Bacu l-am luat usor,
Am copiat la mate si la sport.
Scoala s-a terminat,
Libertate frate, poate facultate, si viata de noapte

Ref:
Visele mele
Se implinesc
Cit bat din palme sau cit clipesc!
Inspir(respir) iubire,
Expir(maninc) iubire,
Va dau la toti si va molipsesc.
Nimic in lume
Nu ma opreste
Sa urlu tare SUNT FERICIT!
Nu-mi strigati ce sa fac,
Fiindca timpu-I un ac
Iara noi suntem ata din el!

Ziua cind te-am vazut
Inima mi s-a urcat in git,
Si n-a mai coborit?
Bate-acolo sus iar cind te sarut cinci batai in plus pe minut.

Nu mai vreau altceva,
Ochii verzi si parul tau mi-ajung.
Stai nu te mai misca!
Asta-i poza noastra, 28 februaurie, la metrou la gara ne iubiiiiimm!

Ref:

Numai pentru noi doi,
Timpul sa se-opreasca intr-o joi?
Si sa il pacalim,
Sa-i dam drumul din nou si sa o ia din loc doar cind o fi sa ne despartim!

Lume cit te iubesc!
Suflletul mi-e bomba explodez!
Vise in mii de parti,
Vi le fac cadou, implinitile voi, visul meu il traiesc chïar acum?
. nu are o asa mare legatura faza cu 18 ani dar cred ca ai inteles ideea

| Seline a răspuns:

Grea, confuza, frumoasa.

| MiSskAt-xx a răspuns:

Anii adolescentii sunt cei mai frumosi! :-x

| Im.GIulee a răspuns:

E aiurea cand esti cel mai bun la invatatura si toata lumea te numeste tocilar si toti baietii se tem de tine. Si apoi ajung la nopti intregi de plans. Dupa mine asta a fost cea mai urata perioada, mai ales de cand am ajuns la scoala asta de cocalari unde majoritatea fetelor si-au inceput viata sexuala. Cum ma simt? Exclusa pentru ca sunt singura din scoala care nu s-a sarutat vreodatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anii adolescentei sunt unici...
Scoala, distractii, prieteni, primul sarut. Si bineinteles neintelegerile cu parintii! Uneori sunt multe probleme, dar incerc sa fiu optimista, caci orice ar fi trebuie sa mergem mai departe.