| sun is up ;x a întrebat:

Cum este C. N. Gheorghe Şincai? big grin

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un liceu foarte bun
gandeste-te bine inainte de a veni aici
e foarte mult de munca, dar oricum totul te va ajuta in viatahappy

| cincidetrefla a răspuns:

CNGS Bucuresti?
Aici cam trebuie sa muncesti mult daca vrei o medie generala cat de cat acceptabila, mai ales la mate-info. Depinde la care profesori nimeresti, nu sunt toti la fel de duri.
Si cum spune si anonim, gandeste-te FOARTE BINE inainte sa vii aici, sau mai bine zis gandeste-te daca esti dispus/a sa muncesti pana-ti sar capacele. E bine totusi ca nu sunt multi profesori care sa se creada singuri pe lume si sa aiba impresia ca materia lor e cea mai importanta. In a 9-a s-ar putea sa ai un mic mare soc, fiind poate obisnuit cu 9 si 10 pe linie din generala, cand o sa faci un dus rece cu note sub 6-7.
Colectivul e in regula, chiar nu sunt probleme.
Zona este foarte buna, odata ca se poate ajunge foarte usor din mai toate partile Bucurestiului (metrorex si tot tacamul ratb), si a doua oara ca parcul Tineretului e vis-a-vis, Carol la 2 strazi, Sun Plaza la 10 minute, si Unirii la 2 statii. Suna bine dar nu e prea usor sa chiulesti. Nu ca ar fi asa greu sa iesi, mai nasol e atunci cand revii la scoala.
Aaa si da, nu exista uniforma.