| passenger a întrebat:

Cum este la clasa de bilingv? In clasa a noua de va preda engleza la nivel de olimpiada? Se vorbeste numai in engleza? Daca eu stiu engleza relativ bine, si in vara ma pregatesc cum trebuie, am sanse sa fac fata?

Răspuns Câştigător
| Oana2106 a răspuns:

Educația bilingvă implică predarea în școală a tuturor subiectelor prin intermediul a două limbi diferite. Într-o unitate de învățământ care oferă educație bilingvă, există cel puțin o materie care se predă într-o altă limbă, diferită de cea de predare. Limba de predare poate fi schimbată de la o oră la alta în cazul predării unei materii.