| chicka a întrebat:

Cum este liceul Grigore Moisil din Iași? Câte ore de matematică sunt pe săptămână?

1 răspuns:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Numarul de ore de matematica nu depinde de liceu, ci de profil.
Daca esti la mate-info ai 5 ore de matematica, la mate-info intensiv informatica ai 4 ore de mate, 5 ore din clasa XI, la stiintele naturii ai 4 ore, 3 ore din clasa XI, la stiinte sociale ai 2 ore de mate pe saptamana in toti anii, la filologie 2 ore pe saptamana, iar din clasa XI nu mai faci matematica.
Sper ca am ajutat.