| anonim_4396 a întrebat:

Cum evidentiez relatia dintre titlul poeziei(vara- l. Blaga) si conținutul acesteia? Concret. Nu e tema, ci recapitulare pentru test! Funda si vot!

Răspuns Câştigător
| Andrrr a răspuns:

Cel mai bun mod e sa iei pasaje din poezie prin care reflecta anotimpul respectiv si sa le comentezi in caz ca nu sti o figura de stil se comenteaza astfel:ce imagine formeaza (vizuala,auditiva, olfactiva, motorie) pe ce figura de stil se bazeaza si ce sugereaza.