| membrugirl2010 a întrebat:

Cum fac eveniment pe facebook?
funda

Răspuns Câştigător
| anne_7493 a răspuns:

Mai jos sunt pasii necesari pentru a crea un eveniment ca simplu utilizator:

1. Te conectezi cu emailul si parola ta pe Facebook.
2. Clic pe Events in meniul din dreapta.
3. Apasati pe Create an Event.
4. Apasati pe Add Event Photo daca vreti sa adaugati o fotografie pentru evenimentul creat.
5. Specificati data, ora, evenimentul, locatia si alte informatii suplimentare despre eveniment.
6. Apasati pe Select Guests pentru a selecta prietenii pe care vrei sa ii inviti la eveniment.
7. Daca vreti sa creati un eveniment privat debifati casuta cu Anyone can view and RSVP (public event).
8. Apasati pe Create Event.

Nu a fost greu, nu? Bafta!