| CravataAlbastra a întrebat:

Cum fac pe facebook sa nu mai primesc mesaje de la pers straine?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Intră la setări și setează-ți profilul pe privat. Vezi aici cum îți setezi profilul de facebook pe privat: www.facebook.com/help/community/question/?id=100254856794775

| Divy a răspuns:

Pur și simplu setezi vârsta mai mică de 15 ani și nu mai poți primi mesaj de la necunoscuți de la prieteni vei putea primi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Să nu mai primești mesaje de la persoane necunoscute presupune scoaterea butonului "mesaj„ de la profil și așa ceva nu este posibil.
Facebook a făcut o modificare prin care:
mesajele pe care le primești în inbox sunt mesajele pe care le primești de la utilizatorii cu, care ești prieten și socializezi.
Cererile de mesaje sunt mesajele pe care le primești de la persoanele din afara listei tale de prieteni, gen prietenii pe care posibil să îi cunoști datorită prietenilor pe care îi aveți în comun sau dacă sunteți din același oraș, liceu etc, pe care facebook le bagă la cereri de mesaje.
Mesajele pe care facebook le consideră spam sunt filtrate în afara cererilor de mesaje.
Toate acestea sunt clasate în funcție de caz, tu vei primi notificare doar atunci când primești în inbox mesaje și dacă te uiți și pe celelalte categorii de mesaje ai putea vedea restul primite de la posibil cunoscuți/necunoscuți și tu hotărăști dacă îi muți în inbox.
Este o metodă eficientă prin care îți ține organizat și liber inboxul.
Asta fiind una dintre modificările pe care le-au facut.
Sau poți să le dai ignore, așa nu te vor mai putea contacta sau nu îți mai pot vedea profilul etc.