| Zupy a întrebat:

Cum fac sa nu mai ma ia ameteala cand fumez? sad

Răspuns Câştigător
| alecssa_5336 a răspuns:

Daca esti incepator/incepatoare, nu trage foarte mult sau daca ai mai fumat inainte si te-ai lasat o perioada, iar acum ai inceput din nou.la fel.tragi mai putin si o sa te obisnuiesti si nu o sa te mai ia ameteala. Sfatul meu e sa te lasi.

3 răspunsuri:
| Biiiiiia a răspuns:

Nu mai fuma! happy

Răspuns utilizator avertizat
| Balmung a răspuns:

In general incepatorii, dar si veteranii in ale fumatului au probleme cu ameteala cand fumeaza. Sincer depinde de oraganism. Si eu am avut probleme la inceput. De obicei cand faci pauze lungi intre tigari, sau este prima tigara pe acea zi, sau cand bei ceva pe langa fumat. Sunt cazuri multiple. Cel mai bun sfat este sa te lasi de fumat.Eu deja incerc.Asta ar fi ideal dar in caz ca nu poti ai sa vezi ca dupa a doua a treia tigara ameteala trece. De fapt organismul nu s-a obisnuit cu tigara in ziua respectiva.( nicotina+ cele 70.000 de substante nocive)